27. Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka”

27. Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka”

Już wkrótce lato. Mazurskie Lato Kabaretowe!

14
-
17
lip
2022
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury,

 

Mulatka to święto humoru i satyry, które odbywa się w Ełckim Centrum Kultury. Na terenie amfiteatru, w malowniczej scenerii pobliskiego jeziora Ełk, spotykają się Ci, co spragnieni są śmiechu, z tymi którzy chętni są dać im ku temu powody. Kilkudniowy maraton rozrywki od lat przyciąga kabaretowy świat oraz miłośników sztuki żartów, skeczy i gagów.

Nazwa MULATKA nie jest przypadkowa — stanowi skrót od MazUrskiego LATa KAbaretowego. Wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, czy okolicznych miejscowości, ale także turystów, którzy łączą swój pobyt na festiwalu z wypoczynkiem wśród mazurskiej zieleni. A że jest to wydarzenie, które warto umieścić w swoich letnich planach urlopowych, niech świadczy fakt, że to jeden z największych przeglądów kabaretowych w Polsce.

Do pobrania: Regulamin konkursu o Nagrodę Publiczności – Mulatka 2022

Prowadzący: Jarek Marek Sobański

Jury: Artur Andrus, Czesław Jakubiec i Paweł Sadowski

Program:

14 lipca (Czwartek)

16:00 sala widowiskowa — wstęp wolny

 • Konkurs o Grand Prix Mulatki 2022

19:00 Park Muzyczny — wstęp wolny

 • Adam Snopek – „Stand-up przy fortepianie od Bacha do AC/CD”
  Adam Snopek Stand-up Przy Fortepianie „Od Bacha do AC/DC” czyli o muzyce na wesoło. Połączenie stand-up i koncertu, całość doprawiona niezwykłą energią oraz odważnym poczuciem humoru pianisty, który udowadnia, że co 3 utwór współczesnej muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki „Pieski Małe Dwa”. Muzyczne show z aktywnym udziałem publiczności przy największych przebojach muzyki rozrywkowej i klasycznej. Humor, energia i kawał dobrej muzyki.

15 Lipca (Piątek)

16:00 sala widowiskowa — wstęp wolny

 • Konkurs o Grand Prix Mulatki 2022
Krystian Maciejewski

20:00 Amfiteatr — Bilety: sektor A: 75 zł; sektor B: 65 zł | Karnet 2-dniowy (piątek — sobota): sektor A: 130 zł; sektor B: 110 zł

 • Chyba

  Kabaret wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach kabaretowy. Szturmem wdarł się do grona najlepszych zespołów kabaretowych w kraju. Swoją energią i świeżością podbijają sceny całej Polski. Ich występy to skecze o codziennych sytuacjach, które przydarzają się każdemu. Do tego artyści mają znakomity kontakt z publicznością.
 • Nowaki

  Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.
 • Paranienormalni

  Paranienormalni na polskiej scenie kabaretowej pojawili się w 2004 roku. Już pierwszy program, na który składały się skecze takie jak: Papieros, Młotek i Gwóźdź, Gołębie, pokazał jak wielki potencjał tkwi w grupie. Przez kilka następnych lat z ogromnym powodzeniem zespół pojawiał się na ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach kabaretowych zdobywając szereg nagród.

16 Lipca (Sobota)

16:00 sala widowiskowa — wstęp wolny

 • Finał Konkursu o Grand Prix Mulatki 2022

20:00 Amfiteatr —  Bilety: sektor A: 75 zł; sektor B: 65 zł | Karnet 2 dniowy (piątek – sobota): sektor A: 130 zł; sektor B: 110 zł

 • Artur Andrus
  Recital kabaretowy z towarzyszeniem czteroosobowego zespołu muzycznego.
  Dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, mistrz mowy polskiej oraz konferansjer na najróżniejszych imprezach kabaretowych.
  Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej.
  Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą, nie trzeba przekonywać. Zapraszamy na Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej.
  Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy:
  Wojciech Stec – fortepian, gitara
  Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
  Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
  Paweł Żejmo – perkusja
 • Grupa MoCarta

  Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne – jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta.
  Program artystyczny słowno – muzyczny.
 • Andrzej Poniedzielski

  Autorski program artystyczny słowno – muzyczny Andrzeja Poniedzielskiego z towarzyszeniem muzyków: Pawła Jabłońskiego, Piotra Górki, Tomasza Piątka.
 • Jerzy Kryszak

  Znakomity aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, a często także kabareciarz, stand-up`er. Tym razem my będziemy mieli przyjemność cieszenia się jego obecnością.

17 Lipca (Niedziela)

18:00 sala widowiskowa — bilety 80zł

 • Spektakl „PORWANIE” z udziałem Agnieszki Litwin, Marka Litwina, Przemysława Żejmo, Artura Andrusa i Bogusława Kudłek.

  Autor: Fran Nortes
  Tłumaczenie: Rubi Biroen
  Reżyseria: Marcel Wiercichowski
  „Porwanie” to energiczna, zabawna farsa z rozbudowanymi wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku. Lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Porywa syna ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i plan nie byłby taki zły, niestety Piotr nie grzeszy inteligencją (jest za to uroczo dobroduszny), co z kolei prowadzi do serii niekończących się wpadek. „Misterny” plan zaczyna się sypać… W sprawę zostają wplątani także siostra Piotra i jej mąż – ulubiony partner Piotra do sobotnich partyjek karcianych. Kto zachowa zimną krew? Czy bohaterom uda się stanąć na drodze nieuczciwym urzędnikom? Kto wygra?

Partnerzy:

Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Patronat medialny: