Wystawa „Kobieta wobec sacrum” / spotkanie autorskie z Andrzejem Ziółkowskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Ziółkowskim, które poprowadzi Alicja Kulik w ramach wystawy „Kobieta wobec sacrum”

 

Wystawa „Kobieta wobec sacrum” zabiera nas do świata wielkich religii. Bohaterki fotografii łączy pragnienie kontaktu z sacrum. Andrzej Ziółkowski pokazuje je w momentach głębokich przeżyć duchowych – żarliwej modlitwy, uniesienia duchowego czy próby zespolenia z Praźródłem. Zdjęciom towarzyszą teksty wybrane ze świętych ksiąg ich religii. I chociaż opowiedziane historie kobiet dzieli tysiące lat i tysiące mil, nie sposób nie zauważyć podobieństw doświadczeń ich losu.

Andrzej Ziółkowski jest z pochodzenia gdynianinem. Po wielu latach pracy w przemyśle elektronicznym, z tego 20 lat w międzynarodowym koncernie w Singapurze, od roku 2005 oddaje się swej pasji fotografowania. Przez wiele lat przemierzał kraje Azji Południowo Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet, starając się uchwycić w fotografii uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Jest autorem albumów The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum i Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość (Boni Libri, Lublin 2021, 2022).

 

ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI: KOBIETA WOBEC SACRUM. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
03.11 (CZWARTEK) 17:30/Plac Solidarności – Ełk (przy pomniku Michała Kajki)

Organizator: Fundacja Opcja Benedykta
Współorganizacja: Muzeum Historyczne w Ełku, Ełckie Centrum Kultury, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Patronat Honorowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

03.11 (CZWARTEK) 18:00/Szkoła Artystyczna – ul. Armii Krajowej 21 Ełk

 

Prowadzenie: Alicja Kulik Fundacja Opcja Benedykta

Wystawę można obejrzeć w Miejskim Parku Solidarności w Ełku, oraz w galerii na skarpie Ełckiego Centrum Kultury.