TEATR POLSKA 2024 Pięć i pół człowieka - Olsztyński Teatr Lalek

Pięć i pół człowieka - Olsztyński Teatr Lalek TEATR POLSKA 2024

Spektakl prezentowany w ramach programu TEATR POLSKA 2024

19
wrz
2024
sala kameralna
godz. 18:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna,

‘’Pięć i pół człowieka’’ Olsztyński Teatr Lalek
Reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Jakie szanse na przetrwanie ma miłość, gdy trafia na czas wojennej zawieruchy? A jeśli przetrwa, to co w ogóle z niej zostaje? Sztuka „Pięć i pół człowieka” opowiada historię Stacha i Sary, których losy, i przede wszystkim losy ich młodzieńczej miłości, zderzają się z brutalną machiną historii. Sara jest dwudziestoletnią żydówka. Stach jest siedemnastoletnim synem Komisarza, który kontraktuje świnie dla żydowskiego kupca. Oboje zakochują się w sobie, a w wyniku tej miłości rodzi się dziecko. Jednak szybko okazuje się, że ich życiowe plany zweryfikowane zostaną przez nadciągającą burzę przemocy, wywózek, napiętnowań, holocaustu, a potem – przez radzieckie „wyzwolenie”.

I gdy wszystko już ucicha pozostaje pytanie – skąd wziąć siłę, by iść dalej, mimo że wyrządzone krzywdy odciskają tak silne piętno? A może po prostu wciąż czerpać ją z tego wielkiego uczucia? Historia Stacha i Sary, porusza tym bardziej, że jest ona autentyczna – sztuka „Pięć i pół człowieka” napisana została na podstawie reportażu ze zbioru „Co się komu śni i inne historie” autorstwa Andrzeja Mularczyka.

Obsada:
Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska, Sylwia Wiensko

Autor: Andrzej Bartnikowski na motywach reportażu ze zbioru „Co się komu śni i inne historie” Andrzeja Mularczyka
Reżyser: Andrzej Bartnikowski
Scenografia: Anita Piotrowska

czas trwania: 55 min.
grupa wiekowa: młodzież i dorośli (15+)

scenografia: Anita Piotrowska

muzyka: Andrzej Bartnikowski
data premiery: 21 października 2023

miejsce premiery: Olsztyn

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.

 

UWAGA

Bilet w cenie 12,5 zł dostępny dla młodzieży 15+, uczęszczającej do ełckich szkół za obowiązkowym okazaniem legitymacji szkolnej ze zdjęciem przy zakupie biletu w kasie oraz przy wejściu na spektakl. 

 

Spektakl jest realizowany w ramach programu TEATR POLSKA 2024
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.