Serdecznie zapraszamy na VIII edycję Festiwalu Muzyki Klasycznej – Ełk na Trzy Oktawy.
25 sierpnia 2023 (piątek) | godz. 19:00
- Miłosz Bachonko – akordeonista
- Paweł i Piotr Stechek
Miłosz Bachonko
13-letni akordeonista, artysta, kompozytor.
W trakcie swojej krótkiej, młodzieńczej kariery, wirtuoz z Lubelszczyzny, zdążył zachwycić swoją muzyką samego Placido Domingo, zagrać kilkadziesiąt koncertów na trzech kontynentach, oraz otrzymać owacje na stojąco w najsłynniejszej sali koncertowej świata – Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Zdobywca dwudziestu czołowych miejsc oraz nagród Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowychw Kraju i za granicą m.in. w Łotwie, Czechach, Litwie, USA.
Miłosz rozpoczął swoją edukację muzyczną w zakresie gry na akordeonie w wieku 5 lat. Obecnie kształci się pod kierunkiem prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie.
Instrumentalistyka akordeonowa nie jest jedynym muzycznym zainteresowaniem Miłosza. Drugą muzyczną pasją jest kompozycja. Już od najmłodszych lat powstawały wirtuozowskie kompozycje, które niejednokrotnie uzyskiwały aprobatę i nagrody na arenie polskiej i międzynarodowej np. m.in. II nagroda za kompozycję „AccoTocca” podczas Konkursu Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej w roku 2019 r., czy I miejsce w edycji 2022 tegoż konkursu za utwór „Toccata – c-moll”.
Twórczość Miłosza Bachonko została wielokrotnie zauważona również na świecie. Wielkim wydarzeniem w karierze młodego artysty było zwycięstwo w piątej edycji Virtuosos 4+ 2021 – telewizyjnym talent show muzyki klasycznej, podczas którego talent muzyczny i kompozytorski młodego wirtuoza uznali tacy artyści jak Placido Domingo, Peter Valentovic, Hauser, czy Alicja Węgorzewska. Zwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć było zdobycie Grand Prix w ramach International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku, gdzie nagrodą za zdobycie Grand Prix był występ recitalowy w najsłynniejszej sali koncertowej świata – nowojorskiej Carnegie Hall.
Pomimo młodego wieku, Miłosz Bachonko już wielokrotnie prezentował swoją autorską twórczość akordeonową zarówno solo, jak również z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w kraju i za granicą.
W lutym 2022 r. Miłosz Bachonko reprezentował Województwo Lubelskie podczas Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju, gdzie był najmłodszym artystą spośród wszystkich wykonawców ze 192 krajów. Miłosz jest również zwycięzcą ostatniej edycji „Mam Talent”.
Prywatnie Miłosz jest miłośnikiem piłki nożnej i wie o niej prawie wszystko…
W dzisiejszym koncercie usłyszymy wyjątkowy recital, podczas którego zabrzmią wirtuozowskie utwory na akordeon solo jak również wspomniane wcześniej kompozycje autorskie Miłosza Bachonko.
PROGRAM:
- Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
- Albert Vossen – „Flick Flack”
- Archibald JOYCE – Walc „JESIENNY SEN”
- Michael Jackson –“Black or White” opr. (Miłosz Bachonko)
- Miłosz Bachonko – „Toccata a-moll no. 2”
- Luis Claude Daquin – “Kukułka”
- Luis Fonsi – “Despacito” opr. (Miłosz Bachonko)
- Siergiej Konajew – “Scherzo”
- Antonio Vivaldi – „Zima” z cyklu Cztery Pory Roku
- Fryderyk Chopin /Franciszek Liszt – Wariacje na temat utworu „Życzenie”
- Astor Piazzola – „Libertango” opr. (Miłosz Bachonko)
- Hanz Zimmer – „Piraci z Karaibów” opr. (Miłosz Bachonko)
- Miłosz Bachonko –„ Toccata c-moll no. 3”
S T E C H E K
Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr to kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni, multiinstrumentaliści i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.
Łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl.
Przedstawią Państwu muzyczną opowieść o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata.
Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu.
Piękne autorskie kompozycje i błyskotliwe improwizacje wprowadzają słuchacza w ich oryginalny świat dźwięków.
Jako nieliczni, na scenie wykorzystują: skrzypce, fortepian, akordeon, syntezatory, duduk, zurna, fujara, shakuhachi, ney, ukulele, instrumenty perkusyjne…
Wszystkie utwory inspirowane są kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej i w sposób bardzo plastyczny opowiadają o nich, przenosząc słuchacza w świat nieodgadnionych skandynawskich przestrzeni, barw i tajemnic.
Teledysk
https://www.youtube.com/watch?v=osdMYYSmXNg
Teledysk zrealizowany przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Paweł jest twórcą muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych. Twórca zespołów: Button Hackers, Medulla, Discovery & Movie, STECHEK, Swing Feelings Life.
Autor muzyki do wieloodcinkowego cyklu filmowego FLOTA DUCHÓW napisanej dla DISCOVERY Channel. Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara „W Ciemności”.
W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka „Między nami” zdobyła Grand Prix, w konkursie międzynarodowym tego Festiwalu zdobyła II miejsce.
Współpracuje z NOSPR w Katowicach, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestrą AUKSO, Filharmonią w Gorzowie, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Filharmonią Podkarpacką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią w Szczecinie, Filharmonią w Łodzi, Cavatina Hall, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej jako solista aranżer i kompozytor.
Piotr twórca i instrumentalista współpracował jako skrzypek z Orkiestrą Kameralną Aukso. Jako solista i multiinstrumentalista występował w renomowanych salach w Polsce i Europie. Współpracował z takimi artystami i zespołami, jak: John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Krzysztof Kobyliński, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Tulia, Krystyna Czubówna, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Kasia Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Kapela ze Wsi Warszawa, Volosi.
26 sierpnia – Tribute to Zbigniew Wodecki
27 sierpnia – André Rieu – Miłość mieszka pośród nas – retransmisja koncertu