Ilość uczestników ograniczona przepisami reżimu sanitarnego. Prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek z kasy ECK
W tym roku po raz trzynasty mieszkańcy Ełku i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta.
XIII edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to tradycyjnie okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wybitnych artystów – wirtuozów różnych specjalności.
Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów spoczywa w rękach pani Marii Terleckiej – uzdolnionej pianistki, organistki i pedagoga, pomysłodawczyni i organizatora cyklu koncertów organowych.
6 czerwca, godzina 19:00
Olga Anikiej (fortepian)
Absolwentka AMFC w Warszawie Filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza (dyplom z wyróżnieniem). W 2012 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu), a w 2019 r. stopień doktora habilitowanego sztuk muzycznych (Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach).
Jako kameralistka koncertowała m.in. z muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej, z zespołem Ars Iuvenum, z członkami kwartetu Camerata i kwartetu im. A. Tansmana. Współpracuje z wieloma ośrodkami artystycznymi na Białorusi, propagując m.in. dzieła wybitnych polskich kompozytorów współczesnych. W 2014 r. ukazała się jej pierwsza płyta CD z dziełami kameralnymi i solowymi S. Rachmaninowa, którą nagrała wspólnie z Romanem Hoffmannem. Kolejna płyta wydana w 2015 r. Liryka wokalna polskich kompozytorów współczesnych była rezultatem współpracy z Hanną Zajączkiewicz.
Ponadto, Olga Anikiej czynnie uczestniczy w Konferencjach Naukowych, prowadzi również warsztaty pianistyczne dla szkół muzycznych w kraju i za granicą. Jest zapraszana do Jury Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwali i Konkursów pianistycznych. Jest także autorką publikacji z dziedziny pianistyki i kameralistyki fortepianowej.
Kamil Łomasko (kontrabas)
Kontrabasista, kameralista, pedagog. Doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – kontrabas. Adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki. Kontrabasista (I głos) orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki. Nauczyciel kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.
Jest laureatem nagród i wyróżnień na konkursach kontrabasowych. Występował jako solista z orkiestrą Concerto Avenna, orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną.
Jako muzyk orkiestrowy współpracował z: orkiestrą SinfoniaVarsovia, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, NFM Orkiestrą Leopoldinum. Od 2002 r., współpracuje jako kameralista z pianistką dr hab. Olgą Anikiej, dając koncerty w Polsce i za granicą.
Od 2007 roku jest zatrudniony w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia w klasie kontrabasu oraz z kameralistyki. Od 2004 r. jest muzykiem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki oraz piastuje stanowisko kontrabasisty – I głos.
Program koncertu:
J.B. Vanhal – Koncert D- dur na kontrabas i fortepian
- Bottesini – Fantazja „La Sonnambula”
- Bottesini – Elegia D-dur
- Bottesini – Capriccio di Bravura
Terminarz i program wszystkich koncertów TUTAJ