Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego

Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego

19
sty
2021
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury,
Szczegóły

Remont kawiarni powoli dobiega końca!

Wymienione zostały okna oraz oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach, odświeżono i odmalowano ściany, a także wyremontowane zostały pomieszczenia socjalne dla pracowników, kuchnia, łazienka dla klientów, która dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ełckie Centrum Kultury rozpoczęło remont kawiarni ECK w ramach Programu Interreg V-A Litwa-Polska, który realizowany będzie z Centrum Kinowym „Romuva” z Kowna, które jest najstarszym litewskim kinem, działającym od 1940 roku. W ramach realizowanego projektu nasz litewski partner zakupi sprzęt do animacji poklatkowej.

Obie instytucje zdecydowały się połączyć siły i wykorzystać uniwersalne medium – kino – aby zaangażować różne grupy społeczne z Ełku i Kowna w szereg działań.

Pomieszczenie kawiarni, już niedługo zmieni się. Planujemy stworzenie miejsca o klimacie filmowym, gdzie swobodnie będzie można odpocząć, napić się dobrej herbaty i podyskutować na tematy filmowe. Kawiarnia przejdzie generalny remont. Całkowicie zmieniamy wystrój oraz charakter tego miejsca.

W kawiarni zostanie zamontowany projektor wraz ze specjalnym ekranem, sieć Wi-Fi oraz zakupiony zostanie sprzęt dźwiękowy, wszystko po to, aby prowadzone działania stały na jak najwyższym poziomie.

19 stycznia 2021r. podpisana została umowa z firmą Grundung Sp. z o.o. z Białegostoku na remont pomieszczeń kawiarni wraz z zapleczem.

Kafejka pomoże w promocji Kina ECK m.in. poprzez prowadzone w niej warsztaty kinoterapii i spotkania grup dyskusyjnych. Niebawem pokażemy wam zdjęcia z realizacji projektu, nie możemy się już doczekać kiedy będziemy mogli zaprosić Was do siebie i razem porozmawiać o kinie.

W ramach projektu „Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego” planujemy również zakup sprzętu do prowadzenia warsztatów animacji poklatkowej, przeprowadzenie warsztatów kinoterapii dla osób pracujących z grupami defaworyzowanymi, sesje kinoterapii dla młodych i starszych, polsko-litewskie wymiany młodzieży i seniorów o tematyce filmowej, polsko-litewską konferencją dotyczącą kinoterapii, a na sam koniec, stworzony zostanie podręcznik kinoterapii.

Wartość projektu to 207 750,84 euro, w tym dofinansowanie: 176 588,20 euro (85%).

Szczegóły projektu.