Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego

Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego

19
Sty
2021
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury,
Szczegóły

Ełckie Centrum Kultury rozpoczęło remont kawiarni ECK w ramach Programu Interreg V-A Litwa-Polska, który realizowany będzie z Centrum Kinowym „Romuva” z Kowna, które jest najstarszym litewskim kinem, działającym od 1940 roku. W ramach realizowanego projektu nasz litewski partner zakupi sprzęt do animacji poklatkowej.

Obie instytucje zdecydowały się połączyć siły i wykorzystać uniwersalne medium – kino – aby zaangażować różne grupy społeczne z Ełku i Kowna w szereg działań.

Pomieszczenie kawiarni, już niedługo zmieni się. Planujemy stworzenie miejsca o klimacie filmowym, gdzie swobodnie będzie można odpocząć, napić się dobrej herbaty i podyskutować na tematy filmowe. Kawiarnia przejdzie generalny remont. Całkowicie zmieniamy wystrój oraz charakter tego miejsca.

W kawiarni zostanie zamontowany projektor wraz ze specjalnym ekranem, sieć Wi-Fi oraz zakupiony zostanie sprzęt dźwiękowy, wszystko po to, aby prowadzone działania stały na jak najwyższym poziomie.

19 stycznia 2021r. podpisana została umowa z firmą Grundung Sp. z o.o. z Białegostoku na remont pomieszczeń kawiarni wraz z zapleczem.

Kafejka pomoże w promocji Kina ECK m.in. poprzez prowadzone w niej warsztaty kinoterapii i spotkania grup dyskusyjnych. Niebawem pokażemy wam zdjęcia z realizacji projektu, nie możemy się już doczekać kiedy będziemy mogli zaprosić Was do siebie i razem porozmawiać o kinie.

W ramach projektu „Zamknięci w celuloidzie – film jako narzędzie włączenia społecznego” planujemy również zakup sprzętu do prowadzenia warsztatów animacji poklatkowej, przeprowadzenie warsztatów kinoterapii dla osób pracujących z grupami defaworyzowanymi, sesje kinoterapii dla młodych i starszych, polsko-litewskie wymiany młodzieży i seniorów o tematyce filmowej, polsko-litewską konferencją dotyczącą kinoterapii, a na sam koniec, stworzony zostanie podręcznik kinoterapii.

Wartość projektu to 207 750,84 euro, w tym dofinansowanie: 176 588,20 euro (85%).

Szczegóły projektu.