Zajęcia taneczne

 

 

 

EŁCKI TEATR TAŃCA

Jest grupą prezentującą różnorodne formy tańca: modern, jazz, broadway jazz, modern jazz underground, współczesny, funky jazz oraz stylizację tańca towarzyskiego i charakterystycznego, gdzie taniec jest środkiem do przedstawienia działań teatralnych.

grupa wiekowa: 10-13, 13+     instruktorzy: Magdalena Witaszczyk, Monika Wielgat, Piotr Witaszczyk

 

ETT – wtorek godz: 17.00 – 19. 00, czwartek godz: 17.00 – 19. 00

Cena – 40 zł

MAZURSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „EŁK”

Istnieje od października 2001 r. Jest to zespół wielopokoleniowy, który zaprasza w swoje szeregi już od 7 lat do 45 lat wszystkich, którzy chcą nauczyć się tańczyć i poznać polską kulturę. Każdego roku tworzone są nowe grupy początkujące. MZPiT Ełk promuje kulturę polską w kraju i na Świecie, odbył 50 podróży zagranicznych min. Do Chin, Marocca, Korei, Portugalii, Szwecji, Turcji, Grecji, Holandii, itp.

instruktor: Magdalena Witaszczyk, Monika Kozicka, Edward Szabat, Piotr Witaszczyk

grupa wiekowa: 7-10 lat, 10-13, 13+, dorośli

 

Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „ EŁK” – poniedziałek, środa, czwartek, piątek  16.00 – 21.00

Cena- 40 zł

ROZWÓJ RUCHU

Zajęcia w technikach tańca  współczesnego min release ( rozluźnienie) z elementami ruchu świadomego, wykorzystujące techniki Feldenkreisa, Kleina, gyrokinezę i inne . Tematyka zajęć obejmuje oddech , naturalny ciężar ciała, grawitację i ruch spiralny . Uczymy się poruszać organicznie i bezwysiłkowo. Zaczynamy od grupy początkującej.

grupa wiekowa: 12+ instruktor: Anna Sochacka

 

PONIEDZIAŁEK   Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

Rozwój ruchu gr.  12+, godz: 17.00 – 17.45

Cena – 60 zł

TANIEC TERAPEUTYCZNY

Zajęcia ruchowo taneczne bazujące na wybranych metodach z zakresu soma tyki, choreoterapi i improwizacji. Wykorzystanie Labanowskiej analizy ruchów oraz ścieżek rozwojowych ruchu  IBartenieff pozwoli poznać uczestnikom swój aktualny stan  fizyczno – emocjonalno – duchowy. Taniec terapeutyczny wspomaga  integrację i rozwój osobisty, pomaga również w przełamywaniu barier oraz w decyzyjności , jest higieną zdrowia psychicznego. Ponieważ refleksja jest bardzo ważna w procesie uczenia się.

grupa wiekowa : 18+ instruktor : Anna Sochacka

 

PONIEDZIAŁEK  Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

Taniec terapeutyczny 18+ godz. 18.00-18.45

Cena- 60 zł

TANIEC KOREKCYJNY

Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z wadami postawy. Ucząc się świadomego ruchu pod okiem fizjoterapeuty i pedagoga tańca, każdy z uczestników wzmocni mięśnia posturalne ciała , pozbędzie się wzmożonego napięcia i tym samym skoryguje wady narządu ruchu.

grupa wiekowa: 4 – 12 lat   instruktor: Anna Sochacka

 

WTOREK  Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

godz. 17.00-17.45 gr. 4 – 5 lat 

godz. 18:00-18.45 gr.6 – 8 lat

godz. 19.00 19.45 gr.9 -12 lat

Cena – 60 zł

TANIEC NA SZPILKACH – HIGH HEELS (kurs)

Grupa będzie pracować nad techniką i nauką tańca na szpilkach którą będziemy doskonalić na każdych zajęciach, pracować nad muzykalnością, świadomością; część techniczna będzie poprzedzona odpowiednią rozgrzewką. Druga cześć zajęć to nauka choreografii. Kurs będzie wprowadzeniem do możliwości jakie daje ta technika, jak i odkrywania kobiecego, sensualnego potencjału jaki drzemie w nas, ale także poczucia się swobodniej i spędzenia miło czasu; zajęcia mają za zadanie wydobyć całkiem inne możliwości naszego ciała oraz uzmysłowić i zwiększyć jego świadomość, a także pokazać, że można się dobrze bawić na tych wcale nie lekkich treningach. W czasie trwania kursu grupa zostanie nauczona 2-4 choreografii (2- przy 1miesięcznym, 4-przy dwumiesięcznym). Po zakończeniu kursu istnieje możliwość kontynuacji w grupie najbardziej wytrwałych. Istnieje możliwość zrealizowania kilku kursów, a następnie wyłonienie stałej grupy chętnych do regularnego trenowania i rozwoju.

Styl tańca High Heels to narodzony w USA styl tańca oparty na technice klasycznej oraz stylach tańca nowoczesnego, którego nieodłącznym elementem są wysokie obcasy (szpilki). W Polsce styl ten jest obecny od niecałych 10 lat (ok.7)  i jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych stylów na świecie.

grupa wiekowa: 16+ instruktor: Izabela Piotrowska

CZWARTEK  Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

Taniec na Szpilkach – godz: 19.00 – 20.30

Cena- 70 zł (kurs 2 miesiące)

HIP HOP –  BREAKEDANCE

Nawiązując do historii kultury Hip Hop , z której  wywodzą się podstawy tańca Hip Hop Dance oraz Brakedance w trakcie zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych kroków tańca Hip Hop , które będą łączone z elementami Breakdance. Oprócz ćwiczeń i zadań typowo tanecznych  podczas treningów będą też ćwiczenia  rozciągające czy wzmacniające oraz zostanie zrealizowana choreografia – układ taneczny.

grupa wiekowa: 12+    instruktor: Elżbieta Buratyńska

 

Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

ŚRODA godz: 18.45 – 19.45

PIĄTEK 17.45 – 18.45

Cena- 50 zł

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Nauka popularnych tańców partnerskich. Taniec to wysiłek różnych grup mięśniowych Dzięki temu, że się ruszamy, zapewniamy sobie wiecej sił witalnych, a także dobry nastrój. Czas spędzony na parkiecie to czas bycia ze sobą i przeżywania podobnych emocji , a kiedy dwoje ludzi tryska energią i radością podczas nauki tańca, ich nastrój przenosi się także na inne sfery życia

grupa wiekowa: 18+  instruktor: Ewelina Filipkowska

 

PONIEDZIAŁEK  Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

Taniec Towarzyski Dla Dorosłych 18+ godz. 18.30-19.30 

cena-60 zł

 

ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/company/ECK-id1176.html

Szkoła Artystyczna – Dział Edukacji Kulturalnej ul. Armii Krajowej 21

Email: sekretariat.szarte@eck.elk.pl
Telefon: +48 87 520 00 48

Godziny pracy sekretariatu :
08:00 – 16:00