Zajęcia taneczne

Dwa pierwsze spotkania rozpoczynające sezon w Szkole Artystycznej są bezpłatne! Serdecznie zapraszamy!

 

BABY DANCE

Zajęcia z nastawieniem na gry i zabawy ruchowe z muzyką mające na celu kształtowanie słuchu, umiejętność poruszania się w przestrzeni i kształtowanie koordynacji ruchowej.

Grupa wiekowa: 4-5 lat, czwartek 15:00-15:45, sala nr 30, Koszt: 40 zł

Instruktor: Karolina Kustra

 

KIDS DANCE

Na zajęciach dzieci  poznają podstawy tańca nowoczesnego (Hip-Hop), od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wspólna zabawa z rówieśnikami oraz poznawanie podstawowych kroków i figur tanecznych to najlepsza droga rozwoju dla Twojego dziecka. Muzyka i taniec uczą koordynacji oraz poprawiają sprawność ruchową dzieci. Na zajęciach nauczą się również współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji. Stałym elementem zajęć będą zabawy ruchowe, rytmiczne i taneczne.

Grupa wiekowa: 6-7 lat, czwartek 16:00-16:45 sala nr 30, Koszt: 40 zł

Instruktor: Karolina Kustra

 

STREET DANCE JUNIOR

Uczestnicy na zajęciach poznają kroki, schematy taneczne oraz mają możliwość konfrontacji swojej wiedzy tanecznej z wiedzą przekazywaną przez instruktora. Uczą się także wykorzystywania zdobytych umiejętności podczas pracy w zespole.

 

Grupa wiekowa: 8-11 lat, wtorek 16.30-17.15 sala nr 32, czwartek 17:00-17:45, sala nr 30, Koszt: 50 zł

Instruktor: Izabela Frąckiewicz

 

STREET DANCE 12+

Zajęcia mają za zadanie rozwinąć koordynację ruchową oraz sprawić, że młodzi ludzie nabiorą pewności i wiary w swoje umiejętności. Scenariusz zajęć składa się z rozgrzewki, doskonalenia izolacji ciała oraz ćwiczeń rytmicznych. Młodzież nauczy się pracować w grupie oraz  umocni relacje  koleżeńskie, a także  pozna  nowe  kroki i style taneczne z rodziny STREET DANCE. Wszystkie wyuczone układy połączone zostaną w energiczną choreografię, którą grupy będą prezentować na wyjazdach oraz pokazach.

 

Grupa wiekowa: 12+, wtorek 17:30-18:45 sala nr 32, czwartek 18.00 -18.45, sala nr 30, Koszt: 80 zł

Instruktor: Izabela Frąckiewicz

 

GRUPA TANECZNA 18+ VAT

Grupę tworzą niesamowicie pozytywni i otwarci ludzie, którzy lubią muzykę, taniec i wyzwania. Zajęcia odbywają się  stylu Street Dance i stanowią pewien rodzaj tanecznej zabawy.

Grupa wiekowa: 25+, czwartek 19:00-19:45, sala nr 30, koszt:45 zł

Instruktor: Izabela Frąckiewicz

 

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Nauka popularnych tańców partnerskich. Taniec, to wysiłek różnych grup mięśniowych. Dzięki temu, że się ruszamy, zapewniamy sobie więcej sił witalnych, a także dobry nastrój. Czas spędzony na parkiecie, to czas bycia ze sobą i przeżywania podobnych emocji, a kiedy dwoje ludzi tryska energią i radością podczas nauki tańca, ich nastrój przenosi się także na pozostałe sfery życia.

Grupa wiekowa: 18+, poniedziałek 18:30-19:15, sala nr 30, Koszt:60 zł

Instruktor: Ewelina Filipkowska

 

TANIEC TERAPEUTYCZNY

Zajęcia ruchowo-taneczne bazujące na wybranych metodach z zakresu somatyki, choreoterapii i improwizacji. Wykorzystanie Labanowskiej analizy ruchu oraz ścieżek rozwojowych ruchu I. Bartenieff, pozwoli poznać uczestnikom swój aktualny stan fizyczno-emocjonalno-duchowy. Taniec terapeutyczny wspomaga integrację i rozwój osobisty, pomaga również w przełamywaniu barier oraz w decyzyjności, jest higieną zdrowia psychicznego. Ponieważ refleksja jest bardzo ważna w procesie uczenia się, będziemy nie tylko tańczyć, ale również doświadczać i dyskutować.

Grupa wiekowa: 18+, piątek 19:30-20:15, sala nr 30, Koszt: 60 zł

Instruktor: Anna Sochacka

 

ROZWÓJ RUCHU

Zajęcia w technikach tańca współczesnego min. release (rozluźnienie) z elementami ruchu świadomego, wykorzystujące techniki Feldenkreisa, Kleina i gyrokinezę i inne. Tematyka zajęć obejmuje oddech, naturalny ciężar ciała, grawitację i ruch spiralny. Uczymy się poruszać organicznie i bezwysiłkowo. Zaczynamy od grupy początkującej!

Grupa wiekowa: 15+, piątek 18:30-19:15, sala nr 30, Koszt: 60 zł

Instruktor: Anna Sochacka

 

TANIEC KOREKCYJNY

Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z wadami postawy. Ucząc się świadomego ruchu pod okiem fizjoterapeuty i pedagog tańca, każdy z uczestników wzmocni mięśnie posturalne ciała, pozbędzie się wzmożonego napięcia i tym samym skoryguje wady narządu ruchu.

Grupy wiekowe:

  • 4-5 lat, sobota 10:00-10:45, sala nr 30, Koszt: 60 zł
  • 6-8 lat, sobota 11:00-11:45, sala nr 30, Koszt:60 zł
  • 9-12 lat, sobota 12:00-12:45, sala nr 30, Koszt:60 zł

Instruktor: Anna Sochacka

 

 

 

INSTRUKTORZY:

Karolina Kustra – Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją taniec. Pierwsze kroki związane z tańcem stawiała w grupie „Oldschoolowa Banda” Kętrzyn, a następnie w grupie „Na Wyższym Levelu” Giżycko. Głównym stylem tanecznym, w którym się specjalizuje jest  Hip-Hop Dance. Szkoli się również w Dancehollu oraz tańcach latynoskich. Od kilku lat współpracuje i występuje w Kętrzynskim Teatrze Czarno-Biała Strefa Tańca.

 

Izabela Frąckiewicz – Absolwentka OSW w Olsztynie na kierunku AWF. Dyplomowany instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy z dziećmi i młodzieżą. Specjalizuje się w stylu: Hip-Hop Dance, pierwsze kroki stawiała w Kętrzyńskiej grupie o nazwie „Oldschoolowa banda”.

Oprócz tańca ulicznego Iza otarła się również o taniec współczesny, gdzie zdobywała szlif tańcząc w grupie „Gest”. Jej umiejętności można było obejrzeć w kilku spektaklach zrealizowanych przez Kętrzyński Teatr Czarno-Białą Strefę Tańca, gdzie wielokrotnie występowała w głównych rolach.

 

Ewelina Filipkowska- absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel tańca towarzyskiego i Latino Solo w Szkole Tańca Riviera w Warszawie, instruktor fitness i rekreacji ruchowej, a także instruktor tańca sportowego.

 

Anna Sochacka – tancerka, pedagog tańca (MA) i fizjoterapeutka (MA). Absolwentka helsińskiej (FI)Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale tańca oraz Uniwersytetu Artystycznego w Linz (AT) na wydziale pedagogiki tańca i studium nad ruchem. Ukończyła również Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale fizjoterapii. Pracuje zawodowo od dwudziestu lat wykorzystując wieloletnie doświadczenie edukacyjne, pasję i kreatywność.