Salsa, Bachata, Latino

Dwa pierwsze spotkania rozpoczynające sezon w Szkole Artystycznej są bezpłatne! Serdecznie zapraszamy!

SALSA SOLO P2

To idealne zajęcia dla kobiet kochających gorące latynoskie klimaty oraz chcących pracować nad swoją gracją i techniką tańca. Na zajęciach Salsa Solo kładziemy nacisk na rozwój świadomości ciała oraz pracę wszystkich kobiecych atrybutów tj. klatki piersiowej, bioder oraz rąk. Taniec, którego uczymy to świetna okazja do nauki eksponowania kobiecego wdzięku oraz energii. Salsa Solo to fuzja salsy kubańskiej z takimi rodzajami tańca, jak np. Salsa Los Angeles, Flamenco, Cha – Cha czy Jazz.

Grupa wiekowa: 15+, czwartek 18:00-18:45, sala nr 32, Koszt 60 zł.

Instruktor: Agata Sakowicz

LATINO SOLO „0”

Zajęcia taneczne, stworzone specjalnie dla kobiet, mające na celu rozwój świadomości ciała oraz pracę wszystkich kobiecych atrybutów: klatki piersiowej, bioder i rąk. Latino Solo to idealna okazja, aby rozwinąć ekspresję i zmysłowość w tańcu, nauczyć się eksponować kobiecy wdzięk i energię oraz popracować nad ruchami, w taki sposób, aby emanowały kobiecością i były subtelne oraz pełne elegancji. Latino Solo to fuzja latynoskich stylów tanecznych: Salsy Los Angeles, Bachaty, Merengue, Cha-Cha z Jazzem oraz kobiecym Sexy Dance. Uczestniczki zajęć będą miały okazję nauczyć się podstawowych rytmów, kroków i figur oraz całych choreografii.

Grupa wiekowa: 15+, czwartek 17:00-17:45, sala nr 32, Koszt: 60 zł.

Instruktor: Agata Sakowicz

SALSA W PARACH

To gorący latynoski taniec. Charakteryzuje się dużą elegancją i bogatym stylingiem. Główny nacisk podczas zajęć Salsy w parach kładziony jest na takie tańce jak Salsa i Merengue, ponadto poznajemy podstawy Cumbii, Bachaty, Cha-Cha, itp. Salsa dla osób początkujących tańczących w parach.

Grupa wiekowa: 15 +

grupa początkująca „0” – poniedziałek 20:00-20:45, czwartek 19:00-19:45, sala nr 32

  • indywidualnie – 1x w tygodniu 60 zł, 2 x w tygodniu 70 zł
  • para – 1 x w tygodniu 100 zł, 2 x w tygodniu 130 zł

grupa kontynuująca (P2-S1) – poniedziałek 19:00-19:45, sala nr 32

  • indywidualnie – 60 zł
  • para – 100 zł

Instruktorzy: Łukasz Sakowicz, Agata Sakowicz

BACHATA W PARACH

Zmysłowy taniec latynoski i muzyka rodem z Dominikany. Obok salsy jest to jeden z rytmów najczęściej słyszanych na imprezach salsowych. Taniec ten charakteryzuje się bliskością partnerów oraz dynamiczną pracą bioder akcentującą uderzenia w muzyce. Podstawy Bachaty zna właściwie każdy, kto kiedyś uczył się Salsy. Względna swoboda w wykonywaniu figur pozwala  na skupienie się bardziej na rytmie, zmysłowości tańca oraz wykonywaniu ciekawych obrotów czy też widowiskowych dipów (przechyleń) partnerki. To gorący taniec sprzyjający nawiązywaniu nowych lub zacieśnianiu starych znajomości. Najbardziej znanym bachatowym przebojem jest wakacyjny hit: piosenka „Obsession” zespołu Aventura.

Grupa wiekowa: 15+

grupa początkująca „0”, poniedziałek 18:00-18:45, czwartek: 20:00-21:00, sala nr 32

  • indywidualnie: 1x w tygodniu 60 zł, 2x w tygodniu 70 zł
  • para: 1x w tygodniu 100zł, 2x w tygodniu 130 zł

grupa kontynuująca (P2-S1), poniedziałek 18:00-18:45, sala nr 32

  • indywidualnie: 60 zł
  • para: 100 zł

Instruktor: Łukasz Sakowicz

KIDS LATINO SOLO

W przystępny sposób mali tancerze będą uczyć się figur  bazujących na tańcach latynoamerykańskich. Na tych zajęciach młoda osoba pozna  jak świadomie poruszać się przy muzyce. Instruktor zwróci uwagę na estetykę i poprawną sylwetkę, ale przede wszystkim na wspólną, dobrą zabawę!

Grupa wiekowa: 10-13 lat, poniedziałek 17:30-18:15, sala nr 30, Koszt: 60 zł

Instruktor: Ewelina Filipkowska

LATINO SOLO LADYS

To zajęcia dedykowane dla wszystkich kobiet, które chcą się spróbować w latynoskich rytmach. Przygotowane układy taneczne zawierające elementy najbardziej znanych tańców latynoamerykańskich pozwolą każdej z uczestniczek poczuć się wyjątkowo.

Grupa wiekowa: 18+, wtorek 19:00-19:45, czwartek 20:00-21:00, sala nr 30, Koszt:60 zł

Instruktor: Ewelina Filipkowska

Instruktorzy:

Agata Sakowicz – Tańczy od najmłodszych lat. Wszystko zaczęło się jeszcze w szkole podstawowej, kiedy pierwsze, taneczne kroki stawiała w Tańcu Towarzyskim. W wieku 12 lat rozpoczęła swoją przygodę w Formacji ”Atom”- przygodę, która stała się sposobem na życie przez kolejną dekadę. Przez ten czas wraz z zespołem wielokrotnie zdobywała podium na Mistrzostwach Polski i reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Jako tancerka i instruktorka rozwijała swoje umiejętności w takich stylach tanecznych jak jazz, modern jazz i taniec współczesny z elementami akrobatyki. Prawdziwą miłością okazały się jednak style latynoskie, które poznała właśnie w Latin Studio pod okiem Łukasza Sakowicza. Gorący klimat styli tanecznych rozpalił w niej pasję i miłość do kultury kubańskiej. Najbardziej urzekające okazały się Salsa Kubańska, Salsa Los Angeles oraz Bachata. Dziś partnerując Łukaszowi prowadzi zajęcia w tych stylach. W tańcu stawia na eksponowanie kobiecości, elegancji i całkowitą współpracę z partnerem. Dzięki olbrzymiej energii, uśmiechowi i dużej dawce humoru udaje jej się to wszystko przekazać Paniom także na zajęciach solowych.

 

Lukasz Sakowicz – Taniec to jego największa życiowa pasja. Swoje pierwsze kroki stawiał już w wieku lat 6, w szkole tańca „Rytm”. Ciekawski życia próbował jednak innych zainteresowań. Powrót w 2006 roku do formacji „Impuls” utwierdził go, że taniec to jest to, w czym chce się rozwijać. Od 2008 roku prowadzi zajęcia, organizuje imprezy tematyczne, występuję, w klimatach swoich ulubionych stylów tańca Salsy i Bachaty. Swoje umiejętności szkolił na wielu kongresach salsy oraz warsztatach u takich gwiazd jak: Yanek Revilla, Luis Vasquez, Melissa Fernandez, Jazzy Ruiz, Latin Black, Seo Fernandez, Salsa Che, Jorge Camagüey, Juan Jose Ortiz, Israel Gutierrez, Troy & Jorjet, Ataca & la Alemana, Daniel Pancerz. Jest założycielem Latin Studio, w którym prowadzi zajęcia w stylach Salsy Kubańskiej, Ruedy de Casino, Salsy Los Angeles i Bachaty. Sam także występuje i tworzy choreografię do pokazów zarówno swoich jak i innych grup tanecznych.

 

Ewelina Filipkowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel tańca towarzyskiego i Latino Solo w Szkole Tańca Riviera w Warszawie, instruktor fitness i rekreacji ruchowej, a także instruktor tańca sportowego.