3 Maja z Ełckim Centrum Kultury na fotografiach

Jest takie znane powiedzenie: „jeden obraz zastępuje tysiąc słów”. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to poniżej prezentujemy zbiorek sześciu opowiadań w wielu obrazach, poprzedzonych kilkoma słowami wstępu.

Rozpoczęliśmy o godzinie dziesiątej pod pomnikiem Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę w Parku Solidarności.

Na zakończenie uroczystości w Parku Solidarności, w katedrze św. Wojciecha w Ełku odbyła się msza święta.

Od godziny czternastej, na parkingu za Amfiteatrem Ełckiego Centrum Kultury odbywał się Jarmark, a na terenie Parku Muzycznego Piknik Rodzinny. Dzieci mogły zaangażować się w twórczość plastyczną (warsztaty rysunku, kolorowanki, wycinanki, rzeźba w mydle) pod okiem naszych instruktorów. Czas wyśmienicie umilała Miejska Orkiestra Dęta oraz zespół Foliba, który poprowadził też warsztaty gry na bębnach.

Przed godziną siedemnastą dzieci mogły przejść na salę kameralną Ełckiego Centrum Kultury, aby obejrzeć, a właściwie wziąć udział, w spektaklu „Księżycowe Opowieści” Teatru Małe Mi.

Następnie na sali kameralnej odbył się adresowany do nieco starszej widowni, koncert zatytułowany „Pieśń Wieczorna”. Wykonawcami byli: Małgorzata Trojanowska (sopran), Zbigniew Stępniak (basso profondo), Rafał Sulima (fortepian)

Wieczór zakończyliśmy pierwszą w tym roku zabawą taneczną na bulwarach nad rzeką Ełk. Ani dolnych, ani górnych ograniczeń wiekowych nie było.