Warsztaty Złocenie - Ramy

Złocenie - Ramy Warsztaty

16
-
17
lip
2022
Szkoła Artystyczna
10:00
Ełckie Centrum Kultury
Szkoła Artystyczna,
Zapisy

Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią tajniki oraz historię dawnego rzemiosła, jakim jest pozłotnictwo, poznają też warsztat pozłotnika. Zapoznają się z podstawowymi narzędziami pozłotniczymi i przykładami obiektów pozłoconych. Uczestnicy samodzielnie wykonają pozłoty na drewnianych ramkach, ornamentalnych odlewach gipsowych oraz papierze. Podczas ćwiczeń zdobędą umiejętność złocenia w technice na mikstion materiałami imitującymi złoto (płatkami szlagmetalu oraz złotymi farbami) i zabezpieczania powierzchni pozłoconych oraz patynowania. Dzięki poznanej technice dekoratorskiej  uczestnicy będą mogli nadać różnym obiektom nowy, niepowtarzalny wygląd.

Czas trwania – 12 h

Liczba uczestników – 15 osób w wieku 13+

 

Warsztaty poprowadzi:

Małgorzata Oziembłowska – studiowała rzeźbę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu / Wydział Sztuk Pięknych. Od ponad 20 lat zajmuje się konserwacją zabytków. Pracowała przy różnorodnych obiektach, między innymi przy konserwacji wielu ołtarzy w całej Polsce. Wykonywała rekonstrukcje pozłotnicze, malarskie, rzeźbiarskie detali snycerskich i architektonicznych. W zakresie pozłotnictwa pracowała w zespole m.in. w  Muzeum w Łazienkach Królewskich w Pałacu na Wyspie oraz Białym Domku. Złociła meble z Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi i stolarkę w teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Rekonstruowała średniowieczne kafle ceramiczne z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Pobierz go i wypełnij. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz wypełnia Twój rodzic lub opiekun.

Wypełniony formularz przynieś lub wyślij (jako skan) do Ełckiego Centrum Kultury:

– malgorzata.galczynska@eck.elk.pl,

– pokój nr 7 (parter) lub sekretariat (I p.)

 

Więcej informacji:

Małgorzata Gałczyńska (koordynator projektu), tel. 606 439 085, malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.