We_selle Program Teatr Polska

Program Teatr Polska We_selle

M4C Foundation

23
lis
2019
Sala Widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala Widowiskowa,
bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK

„We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny.To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości.Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie w oczach innych. W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, „Ślubu” Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której jak w soczewce skupiają się wady człowieka i wychodzą na jaw drzemiące w nim demony.
(..)Choreografia Mochnieja jest niezwykle dynamiczna, efektowna, wymagająca, konsekwentnie nawiązująca do ruchu codziennego; jedynie w niektórych fragmentach odwołująca się do baletu, przywołująca echa prac Piny Bausch (… ) Energii (jeszcze!) dodaje wyrazista muzyka Wojciecha Frycza, wizualizacje (odwołujące się do „polskich” obrazków: kłosów zboża czy drzew nad wodą).
Paradoksalnie, przy całym tym rozbuchaniu inscenizacyjnym, „We_selle” wydaje się być spektaklem bardzo intymnym, osobistym. To gorzkie (lecz jednocześnie pełne sentymentu) spojrzenie na współczesną Polskę(…)”.

OBSADA

Daniela Komędera, Katarzyna Kubalska, Dominika Wiak, Monika Witkowska, Katarzyna Pawłowska, Tomasz Ciesielski, Wojciech Kaproń, Wojciech Mochniej, Paweł Urbanowicz

Reżyseria: Wojciech Mochniej
Scenografia:Wojciech Mochniej
Choreografia:Wojciech Mochniej
Muzyka:Wojciech Frycz
Dramaturgia:Marcin Miętus

INNI REALIZATORZY

Grzegorz Polak ,Miłosz Wójciuk, Aleksandra Machnik

INFORMACJE:
Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska
Czas trwania: 70 minut
Grupa wiekowa: młodzież i dorośli
Miejsce: Sala Widowiskowa ECK
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK. Liczba miejsc ograniczona!

 

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.