Warsztaty Szablon – Street Art

Szablon – Street Art Warsztaty

03
wrz
2022
sala kameralna / plener
10:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna / plener,
Zapisy

Szablon – technika malarska typowa dla street artu. Do malowania wykorzystane zostaną matryce z różnych materiałów (również nazywane szablonami), wycięte zazwyczaj w tekturze lub grubej folii, które przykłada się do malowanej powierzchni, a następnie pokrywa farbą. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu farbę w sprayu, można jednak nakładać farbę również pędzlem lub wałkiem. Techniką tą można wykonać zarówno proste, jednokolorowe prace, jak i prace bardziej skomplikowane, wymagające wykonania wielu matryc i dokładnego zaplanowania kolejności nakładania farb. Jednym z bardziej znanych artystów posługujących się tą techniką jest Banksy i jego twórczość między innymi zostanie przywołana jako przykład w części teoretycznej spotkania. Poza wartością estetyczną, szablony często niosą ze sobą przekaz o wydźwięku społecznym. Działanie zostanie przeniesione w przestrzeń miasta, zmuszając do refleksji lub zabawy.

Czas trwania – 6 h

Liczba uczestników – 15 osób w wieku 13+

 

Warsztaty poprowadzi:

Grzegorz Radziewicz – ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W swojej twórczości porusza problematykę czasu i przemijania. Jego obrazy utrzymane w wyblakłej kolorystyce mogą kojarzyć się ze starą, podniszczoną fotografią. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem wielkoformatowym w tym muralem oraz grafiką artystyczną oraz performansem. Prezentował swoje obrazy oraz grafiki na 30 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych.  Pokazywał swoje prace w Polsce, USA, Anglii, Portugalii, Japonii. Oprócz szeroko rozumianego malarstwa i grafiki często działa na pograniczu sztuk plastycznych z poezją, muzyką oraz teatrem.

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Pobierz go i wypełnij. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz wypełnia Twój rodzic lub opiekun.

Wypełniony formularz przynieś lub wyślij (jako skan) do Ełckiego Centrum Kultury:

– malgorzata.galczynska@eck.elk.pl,

– pokój nr 7 (parter) lub sekretariat (I p.)

 

Więcej informacji:

Małgorzata Gałczyńska (koordynator projektu), tel. 606 439 085, malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.