W świecie niemieckiej muzyki organowej Koncert organowy

Koncert organowy W świecie niemieckiej muzyki organowej

Johannes Brahms, Franz Liszt

03
wrz
2017
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego,
Wstęp wolny

PROGRAM:

  • Johannes Brahms – Elf Cholal-Volspiele op. 122 (wybór) (1896)
  • Franz Liszt – Fantasie und Fuge uben den choral „Ad nos ad, salutarem undam, S.259 m (1850)

Michał Kopyciński urodził się w Lublinie w 1992 roku. Tam też ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w klasie organów Sławomira Kurczaby. Naukę kontynuował na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, początkowo u prof. Andrzeja Chorosińskiego i dr Bartosza Jakubczaka, następnie w klasie organów prof. Jana Bokoszczanina.

Zadebiutował w 2013 roku na „XXV Wieczorach Muzycznych” w Świętej Lipce. Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą: wyróżnienie na XXV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii. W 2016 roku podczas konkursu wieńczącego kurs organowy „L’Organo Antico Italiano” w Comunanza we Włoszech, uzyskał najwyższą ocenę publiczności. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy) Konstantina Volostnowa, Alexeya Schmitova (Rosja) Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli Lorenza Ghielmiego (Włochy) i Kevina Bowyer’a (Szkocja).

Obecnie sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi, jest ponadto dyrektorem artystycznym „Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w Lublinie Prowadzi czynną działalność koncertową  w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy) Aktualnie jest studentem Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, w klasie Jorisa Verdin.