Kasprzak| Futyma | Kulpa | Domagalski Suite for Cello & Jazz Piano Trio

Suite for Cello & Jazz Piano Trio Kasprzak| Futyma | Kulpa | Domagalski

20
sie
2021
Amfiteatr
20:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,
Wstęp wolny

Suite for Cello & Jazz Piano Trio

Rafał Futyma – wiolonczela
Kacper Kasprzak- fortepian
Jan Kulpa – kontrabas
Maciej Domagalski – perkusja

Suita na wiolonczelę i trio jazzowe została skomponowana przez Claude’a Bollinga (1930-2020) – francuskiego pianistę jazzowego, bandleadera i kompozytora. Jest to forma muzyczna z gatunku crossovermusic, łącząca muzykę poważną z jazzową. Tytuł nadany przez kompozytora słusznie sugeruje cykl utworów instrumentalnych.Forma składa się z sześciu części o różnorodnym charakterze, nawiązujących stylistycznie do epokibaroku, romantyzmu czy klasycyzmu. Kompozytor poświęca partię solową wiolonczeli, chcąc skonfrontować jej brzmienie z filarem muzyki jazzowej – sekcją rytmiczną.

 

CZĘŚĆ I-  BAROQUE IN RHYTRHM

CZĘŚĆ II- CONCERTANTE

CZĘŚĆ III- GALOP 

CZĘŚĆ IV- BALLADE

CZĘŚĆ V- ROMANTIQUE

CZĘŚĆ VI- CELLO FAN

 

Suitę na wiolonczelę i trio jazzowe wykonają:

– Rafał Futyma – wiolonczela.Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof. Renaty Marzec. Od października rozpocznie studia w klasie skrzypiec jazzowych as. dr Macieja Afanasjewa. Biorąc udział w licznych projektach orkiestrowych współpracował z m.in. Janem Borysewiczem, Markiem Piekarczykiem, Andrzejem Piasecznym i Krzysztofem Cugowskim.

 

– Kacper Kasprzak – fortepian. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Obecnie student w klasie fortepianu jazzowego prof. Krzysztofa Herdzina. Ełckiej publiczności znany z Koncertów Świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, oraz projektów „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Ełk loves jazz” czy „W niemym kinie”. W latach 2014,2016, 2018 i 2021 otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Ełku.Współpracował z m.in. Grażyną Łobaszewską, Moniką Urlik czy zespołem Bibobit.

 

– Jan Kulpa – kontrabas. Przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na gitarze basowej. Kontynuował ją na studiach w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie pod okiem dr Macieja Niedźwiedzia uczył się również gra na kontrabasie. Obecnie jest studentem klasy kontrabasu jazzowego as. Grzegorza Nadolnego oraz klasy kontrabasu klasycznego prof. Joanny Krępeć-Kaczor na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie udziela się w projektach orkiestrowych jak i tych związanych z szeroko pojętą muzyką rozrywkową.

 

– Maciej Domagalski – perkusja. Pochodzący z Wąbrzeźna, student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie perkusji jazzowej dr hab. Piotra Biskupskiego, profesora uczelni. Swoje umiejętności doskonalił wielokrotnie uczestnicząc w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży.Został wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu „School&Jazz Festiwal” w Lubaczowie. Współorganizator wąbrzeskiego festiwalu muzyki jazzowej „WąbJAZZno”.

 

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Ełk na Trzy Oktawy.
20.08.2021r. godz. 20:00 Amfiteatr
Wstęp wolny