Spotkanie z Grzegorzem Sierzputowskim CZWARTA ŚCIANA

CZWARTA ŚCIANA Spotkanie z Grzegorzem Sierzputowskim

26
paź
2019
Sala 25 ECK
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala 25 ECK,
Wstęp wolny

Spotkanie z ełczaninem Grzegorzem Sierzputowskim aktorem i reżyserem teatralnym.

„Moja przygoda z teatrem rozpoczęła się ponad 25 lat temu w moim rodzinnym mieście Ełku na Mazurach, gdzie urodziłem się i żyłem do 16 roku życia.

Studiowałem muzykę klasyczną w średniej szkole muzycznej w Białymstoku, a później wróciłem do Ełku praktykować teatr w Teatrze im. Józefa Węgrzyna. Swoją przygodę zawodową rozpocząłem w teatrze jako aktor – i to doświadczenie pomogło mi podczas moich późniejszych studiów w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Tam studiowałem aktorstwo, a także historię teatru i reżyserię. Dzięki tym studiom zdobywałem doświadczenie w technikach pedagogicznych. Po studiach zacząłem pracować w teatrze zawodowym, a także jako pedagog nauczania teatru dziecięcego i młodzieżowego w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie oraz w liceum im. Królowej Jadwigi w Warszawie.

Potem zostałem zatrudniony do uczenia studentów dla Teatru Politechniki Warszawskiej. Jako reżyser i kierownik teatru na Politechnice Warszawskiej stosuję techniki improwizacji w tworzeniu współczesnych i klasycznych spektakli ze studentami. Uczestniczyłem również w rezydencji artystycznej Sopot Non-Fiction, gdzie wraz z kolegami stworzyliśmy performance improwizacyjny oparty na albumie adiutanta komendanta Auschwitz – Karla Hockera, który był pokazywany w Polsce, a także za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Francji i Chinach. .

Dzięki temu spektaklowi odwiedziliśmy wiele ważnych polskich i międzynarodowych festiwali teatralnych, promując improwizację jako metodę pracy w teatrze. ” – Grzegorz Sierzputowski

Spotkanie w ramach III Ełckich Spotkań Teatralnych „Czwarta Ściana”