Spektakl  O tym co w nas

O tym co w nas Spektakl

07
mar
2020
sala Zebra
16:45 | 17:45
Ełckie Centrum Kultury
sala Zebra,
wejściówki do odebrania w kasie ECK

Grupa KONFA, Teatr Delikates i Ełckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl:

O tym co w nas

Czym jest cisza? Czy jest tylko przejściowym brakiem dźwięków? Czy – jak cisza na morzu – brakiem również innych bodźców? I czy w ogóle cisza jest jedynie brakiem? Czy też można ją określić pozytywnie – np. by przytoczyć znaną formułę Norwida: „cisza jest głosów-zbieraniem”?
– Jacek Filek

Premiera: 07.03.2020 r.
I SPEKTAKL  16:45
II SPEKTAKL 17:45
sala Zebra
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK

Grupa KONFA

Od półtora roku w budynku Szkoły Artystycznej w Ełku w grupie nastolatków dzieje się coś niezwykłego. Warsztaty teatralne dla wielu osób mogą się wydawać czymś banalnym, jednak przekształcone w formę gry „IMPRO” pokazały, jak wiele niespodzianek się w nas kryje. Podczas ćwiczeń wielokrotnie zauważaliśmy rzeczy, których nie dostrzegamy w życiu codziennym. Każdy myśli, że zna swoje naturalne reakcje, bariery i zachowania. Nic bardziej mylnego!

Zajęcia grupy KONFA prowadzone przez Wiktora Malinowskiego to tak naprawdę spotkania zwykłych nastolatków, którzy tak jak inni chodzą do szkoły, marzą i chcą w przyszłości się spełniać. Jednak w każdym z nas jest coś unikatowego, co sprawia, że jako zespół jesteśmy niepowtarzalni. Pokazujemy to w trakcie ćwiczeń aktorskich podczas prób i treningów. Świetnie się przy tym bawimy i wymieniamy doświadczeniami, zarówno porażkami, jak i zwycięstwami scenicznymi.

Od niedawna planujemy pokazać innym naszą pracę. Wspólnie pracujemy nad spektaklem „O tym co w nas”, który ma za zadanie… Właśnie, jakie? To zbyt nietypowe i niesamowite, by móc dobrze opisać.
Spróbujemy przedstawić nasze myśli, uczucia i to, co u nas w trawie piszczy. Chwila zastanowienia się, próba okiełznania swojego „ja”. Czy to możliwe? Sami się przekonajcie!

Teatr Delikates

Kiedy czytamy ciekawą książkę za wszelką cenę chcemy być jak najszybciej na następnej stronie.
Kolejna strona, kolejne drzwi, które otwierają przed nami nowe możliwości, nowe emocje, nowe wrażliwości.
Jedna strona wyrwana z kontekstu bez wcześniejszych doświadczeń w życiu byłaby niczym.

Podobnie jest z teatrem.
Teatr również otwiera wiele nowych drzwi które dają nam szanse rozkoszować się samym sobą w samym sobie.
Mimo że teatr może przybierać wiele różnych form by wyrazić jedną i tę samą myśl, to w jednym teatr nie różni się między sobą. Teatr by był dobry nie może kłamać.