Oferta zajęć  Ełckiego Centrum Kultury i Szkoły Artystycznej

Ełckiego Centrum Kultury i Szkoły Artystycznej Oferta zajęć

06
-
30
lis
2018
Ełckiego Centrum Kultury i Szkoła Artystyczna
Ełckie Centrum Kultury
Ełckiego Centrum Kultury i Szkoła Artystyczna,

Zapraszamy wszystkich!: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, indywidualnie i rodzinnie, z własnym pomysłem na realizację swoich zainteresowań lub chęcią spróbowania czegoś nowego, pasjonatów i poszukiwaczy przygody, zdobywców nowych wyzwań i ambitnych doświadczeń, amatorów dobrej rozrywki i miłośników sztuki.

Każdy na pewno znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie!

OFERTA ZAJĘĆ 2018/2019

Ełckiego Centrum Kultury i Szkoły Artystycznej

 

TANIEC:

BALET

Taniec klasyczny wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową. Jest symbolem piękna, ładu i wysokiej klasy.
grupa wiekowa: 4-5 lat, 5+, 7+    instruktor: Jolanta Stefanowicz-Najman

BABY DANCE

Zajęcia poprzez gry i zabawy ruchowe z muzyką, które kształtują słuch i koordynację ruchową oraz umiejętność poruszania się w przestrzeni.
grupa wiekowa: 4-5 lat           instruktor: Izabela Frąckiewicz

KIDS DANCE

Na zajęciach uczymy się podstaw tańca nowoczesnego (Hip-Hop), od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Muzyka i taniec uczy koordynacji oraz poprawia sprawność ruchową dzieci.Stałym elementem zajęć są zabawy ruchowe, rytmiczne i taneczne.
grupa wiekowa: 6-7 lat   instruktor: Izabela Frąckiewicz

ZUMBA KIDS

Zajęcia wprowadzają dzieci i młodzież w świat fitness’u poprzez taniec, a sam fitness wyrabia u nich zdrowy pogląd na życie.
grupa wiekowa: 7-12 lat       instruktor: Elżbieta Kozłowska-Plak

STRONG BY ZUMBA

Zajęcia łączą trening interwałowy o wysokiej intensywności ze specjalnie przygotowaną muzyką, która motywuje do wysiłku. Zajęcia dają spektakularne efekty: sprawność, wzmocnienie, elastyczność oraz kształt.
grupa wiekowa: 15+    instruktor: Elżbieta Kozłowska-Plak

HOUSE DANCE

Taniec House ma wiele odmian i technik, które często znacznie różnią się między sobą. Najbardziej charakterystycznym elementem tańca House jest technika nazywana „jackingiem”, która polega na poruszaniu tułowia do przodu i do tyłu w charakterystycznym falującym ruchu. Charakterystyczne są też kroki i sposób poruszania się, polegający na niskich, płynnych podskokach.
grupa wiekowa: 8-12 latinstruktor: Izabela Frąckiewicz

STREET DANCE JUNIOR

Uczestnicy na zajęciach uczą się schematów tanecznychoraz konfrontują swoją wiedzę. Uczą się także wykorzystywania zdobytej wiedzy na zajęciach i pracy w zespole.
grupa wiekowa: 8-10 lat    instruktor: Izabela Frąckiewicz

STREET DANCE

Zajęcia rozwijają rytmikę, koordynację ruchową oraz sprawiają, że młodzi ludzie nabierają pewności i wiary w swoje umiejętności. Zajęcia składają się z rozgrzewki, doskonalenia izolacji ciała oraz ćwiczeń rytmicznych. Młodzież poprzez takie zajęcia uczy się pracy w grupie oraz  umacnia relacje koleżeńskie.
grupa wiekowa: 12+    instruktor: Izabela Frąckiewicz

SALSA

To gorący latynoski taniec. Charakteryzuje się dużą elegancją z bogatym stylingiem. Główny nacisk podczas zajęć Salsy w Parach kładziemy na takie tańce jak: salsa i merengue, ponadto poznajemy podstawy cumbii, bachaty, cha-cha, itp.
grupa wiekowa: 15+ instruktor: Łukasz Sakowicz

TANIEC UŻYTKOWY

Jeśli obawiasz się zbliżającego wesela, masz ważną imprezę, boisz się deptania po nogach, a może po prostu chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę na parkiecie – TEN KURS JEST DLA CIEBIE! Taniec użytkowy to forma, którą możesz wykorzystać podczas każdej okazji. Uczysz się,jak interpretować muzykę i idealnie prowadzić partnerkę, bądź dajesz się poprowadzić w tańcu partnerowi. Kurs trwa 8 tygodni.
grupa wiekowa:  15+ instruktor: Łukasz Sakowicz

BACHATA

Zmysłowy taniec latynoski. Taniec ten charakteryzuje się bliskością partnerów oraz dynamiczną pracą bioderakcentującą uderzenia w muzyce. Względna swoboda w wykonywaniu figur pozwala na skupienie się bardziej na rytmie, zmysłowości tańca oraz wykonywaniu ciekawych obrotów czy też widowiskowych dipów (przechyleń) partnerki.
grupa wiekowa: 15+ instruktor: Łukasz Sakowicz

GRUPA TANECZNA 18+ VAT

Grupę tworzą niesamowicie pozytywni i otwarci ludzie, którzy lubią muzykę, taniec i wyzwania. Zajęcia odbywają się w stylu street-dance i są taneczną zabawą.
grupa wiekowa: 25+    instruktor: Izabela Frąckiewicz

TANIEC Z ELEMENTAMI CHOREOTERAPII

Choreoterapia, inaczej dance therapy, to terapia tańcem i ruchem. Zajęcia polegają na pracy z ciałem przy różnorodnej muzyce. Choreoterapia rozładowuje stres i pomaga w otwarciu się na własne potrzeby i emocje.
grupa wiekowa: 15+   instruktor: Anna Wolska

ROCK and ROLL

To energetyczny,szalony, emocjonalny taniec, który obfituje w ciekawe kroki oraz masę figur akrobatycznych. Kroki i figury rock and rolla nie należą do najłatwiejszych, jednak taniec ponosi każdego, nawet początkującego tancerza.
grupa wiekowa: 15+    instruktor: Anna Wolska

VIET TAI CHI

Viet Tai Chi to system gimnastyki zdrowotnej oparty na specjalnie dobranym zestawie ćwiczeń, które regenerują i wzmacniają organizm. To prosty sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia oraz osiąganie wewnętrznego spokoju i harmonii.
grupa wiekowa: 18+    instruktor: Anna Wolska

PLASTYKA:

ZAKĄTEK MAŁEGO ARTYSTY

Rozwija zdolności plastyczne, wykorzystuje wiele technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.
grupa wiekowa: 4-5 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

MAŁY PICASSO

Rozwija zdolności plastyczne, wykorzystuje wiele technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.
grupa wiekowa: 6-8 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

FABRYKA SZTUKI

Rozwija zdolności plastyczne, wykorzystuje wiele technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.
grupa wiekowa: 9-14 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

STUDIO MALARSTWA I RYSUNKU

Rozwija zdolności plastyczne, wykorzystuje wiele technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.
grupa wiekowa: 15+    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

PROJEKTOWANIE MODY

Zajęcia, w których odkrywamy świat mody poprzez zabawę. Na warsztatach poznajemy podstawy w nazewnictwie barw, pracy w materiale i kolorze oraz praktycznie działamy z trendami. Używamy głównie tkanin, folii, papieru, gazet oraz modeli lalek. Uczymy się robić szkice i projekty oraz bazujemy na nich i realizujemy wybrane prace na modelach. Dodatkowo tworzymy akcesoria zdobnicze, takie jak np. koraliki i torebki.
grupa wiekowa: 5-7 lat, 8-10 lat   instruktor: Agnieszka Łankowska

ŚWIAT ZABAWEK

Podczas zajęć uczymy się tworzenia maskotek, wielofunkcyjnych zabawek z takich materiałów jak: papier, drewno, różnego rodzaju tkaniny, orgiami oraz wielofunkcyjnych pojemników, łączymy papier bez użycia kleju, płaskorzeźby, pracy w materiale, decoupage, kolażu.
grupa wiekowa: 6-12 lat   instruktor: Agnieszka Łankowska

BARWOTEKA

Na zajęciach uczymysię rozpoznawania różnych rodzajów farb oraz używania ich na wybranych gramaturach papieru oraz tkaniny. Zajęcia rozwijają sprawność manualną oraz rozbudzają wyobraźnię.
grupa wiekowa: 4-5 lat, 6-8 lat  instruktor: Agnieszka Łankowska

GLINOLANDIA

Zajęcia ceramiczne, na których za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako piękne kształty. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia i cierpliwości.
grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Fiedoruk

WARSZTATY CERAMICZNE

Nauka jest prowadzona metodą „krok po kroku” począwszy od mieszania gliny szamotowej, poprzez ugniatanie, naukę różnych technik takich jak formowanie z pałeczek, pasków, misek, miseczek, waz, świeczników, rzeźb.
grupa wiekowa: 15+    instruktor: Jerzy Fiedoruk

GRAFIKA I DRUK W CERAMICE

Na zajęciachuczymy się techniki tworzenia przede wszystkim płaskich form (kafle, płytki etc.). Nanosimy na nie własne projekty, stosujemy różne techniki graficzne i drukarskie. Uczymy się malowania tlenkami, sgraffito, druku wklęsłego, monotypii i wielu innych ciekawych technik.
grupa wiekowa: 16+  instruktor: Jerzy Fiedoruk

MAŁY EINSTEIN

Warsztaty kreatywności, w czasie których poznajemy właściwości fizyczne materiałów, ich oddziaływanie na siebie –eksperymentujemy i tworzymy nowe obiekty. Nauka fizyki poprzez zabawę i twórczość.
grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Romanowski

TAJEMNICZY ŚWIAT GIER LOGICZNYCH

Zajęcia z gier logicznych obejmują podstawy takich gier jak: szachy (w wersji towarzyskiej i sportowej), warcaby oraz go.Na zajęciach projektujemy i wykonujemy  własne gry logiczne płaskie i przestrzenne. Uczestnictwo w grach logicznych jest ważnym ćwiczeniem okazywania emocji i kształtowania ich odreagowania.
grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Romanowski

ZAJĘCIA MODELARSKIE

Celem zajęć jest promocja modelarstwa lotniczego i rakietowego. Poznajemy podstawowe pojęcia oraz prawa aerodynamiki, zasady projektowania i wykonywania modeli latających samolotów i rakiet. Uczymysię bezpiecznego i prawidłowego posługiwania się narzędziem oraz poznajemy sposoby obróbki i klejenia materiałów stosowanych w modelarstwie.
grupa wiekowa: 11+instruktor: Krzysztof Stolecki

MUZYKA:

WARSZTATY PERKUSYJNE

Nauka gry na perkusji – muzyk gra używając jednego instrumentu lub dowolnie skompletowanego zestawu.W muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów.
grupa wiekowa:14+    instruktor: Piotr Mikulski

GRUPA JAZZOWA

Grupa muzyczna, w której wykonujemy repertuar muzyki rozrywkowej. Śpiewamy zespołowo, uczymy się pracy w zespole, doskonalimy umiejętności wokalne, poszerzamy  wrażliwość muzyczną.
grupa wiekowa: 12+           instruktor: Emil Mankiewicz

STUDIUM GITAROWE

Podstawą nauki są: wiedza teoretyczna o budowie gitary, budowa podstawowych akordów, podstawowe rodzaje sposobów wydobycia dźwięku, strojenie gitary. Naszym narzędziem pracy jest  słuch i rytm. Stosujemy ćwiczenia gitarowe usprawniające zdolności słuchowo – rytmiczne.
grupa wiekowa: 8+, 18+instruktor: Witold Rogowski

GOSPEL

Grupa w której wykonujemy utwory chrześcijańskie. Wzbogacamy repertuar i udoskonalamy jednocześnie warsztat wokalny.
grupa wiekowa: 25+    instruktor: Daniel Szejda

CHÓR SENIORA „POJEZIERZE”

Chór seniora to nie tylko grupa, która wykonuje pieśni, piosenki, piosneczki o bardzo zróżnicowanej tematyce, ale przede wszystkim grupa ludzi, która wspaniale się ze sobą bawi na scenie, jak i na próbach. Wszyscy, którzy mają niespełnione marzenia śpiewacze z młodości realizują je właśnie w tej grupie.
grupa wiekowa: 55+    instruktor: Daniel Szejda

NA MAZURSKĄ NUTĘ

Lubisz śpiewać i nie boisz się występów publicznych? Jeśli tak – to te zajęcia są idealne dla Ciebie. Poznajemy bogactwo pieśni ludowych z różnych regionów Polski i przypominamy sobie znane utwory biesiadne.
grupa wiekowa: 18+    instruktor: Daniel Szejda

RYTMICZNE MALUSZKI

Umuzykalnianie dla dzieci, w którym m.in.: rozwijamy funkcje poznawcze, wzrokowe, słuchowe, dotykowe, a także wspólną aktywność ruchową, głosową i instrumentalną. Dziecko rusza się w rytm muzyki, odreagowuje napięcia psychoruchowe, wyzwala aktywność własną, potrafi odbierać i odczuwać bodźce dźwiękowe, dotykowe, zmniejsza swój lęk, niepokój i agresję, umie się wyciszyć, zrelaksować.
grupa wiekowa: 0-1 rok, 1-2 lata, 2-3 latainstruktor: Marta Siłkowska

„ZACZAROWANY ŚWIAT” – MUZYKOTERAPIA

Na zajęciach uczymy się odreagowania, wrażliwości i relaksu; kształtujemy wrażliwość i empatię, pobudzamy się do aktywności i kreatywności, wygaszamy agresywne reakcje, stymulujemy mowę i słuch.
grupa wiekowa: 16+             instruktor: Marta Siłkowska

TEATR:

TEATR „ZA ZIELONĄ KURTYNĄ”

Warsztaty teatralne: bawimy się teatrem, przygotowujemy się do odbioru dzieła literackiego, pracujemy nad poprawną wymową, dykcją, rozwijamy indywidualne zdolności, zainteresowania oraz aktywność twórczą, ruch sceniczny, techniki pamięciowe, wyrażamy emocje, tworzymy krótkie scenki teatralne.
grupa wiekowa: 7-10 lat             instruktor: Lilianna Łubian-Podgórna

SZTUKA PUKA

Warsztaty teatralne: poprzez gry i zabawy teatralne pracujemy z tekstem, ćwiczymy emisję, intonację i akcentowanie, ruch sceniczny, techniki pamięciowe, wyrażamy emocje, współtworzymy scenariusze, adaptujemy oryginalne utwory oraz autorskie scenariusze, tworzymy krótkie scenki teatralne.
grupa wiekowa: 11-14 lat             instruktor: Lilianna Łubian-Podgórna

WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW

Na warsztatachpoznajemy działania na scenie przed publicznością, rozwijamy wyobraźnię, ćwiczymypamięć, pracujemy nad kompozycją ruchu scenicznego.Osobom pragnącym rozwijać swoje talenty aktorskie dajemy możliwość pracy nad konkretnymi tekstami i rolami.
grupa wiekowa: seniorzyinstruktor: Marek Cichucki

TEATR 30 MINUT

Zajęcia teatralne, na których kształcimy umiejętność pracy w grupie oraz przygotowujemy do występu przed publicznością. Ćwiczymy kompozycję ruchu scenicznego, improwizację na zadany temat, dykcję i wymowę oraz kompozycję utworu scenicznego.
grupa wiekowa: młodzież 14+             instruktor: Marek Cichucki

WYSTĘPY PRZED AUDYTORIUM

Na zajęciach ćwiczymy kompozycję ruchu scenicznego, wymowę, głos, gestykulację podczas swobodnej wypowiedzi oraz uczymy się poprawnej pracy nad rolą.
grupa wiekowa: 18+             instruktor: Marek Cichucki

IMPRO! – i nie tylko

Impro, czyli teatr improwizowany, to forma teatru, w którym aktorzy grają bez scenariusza, spontanicznie. Impro otwiera umysł, uczy być tu i teraz, buduje pewność siebie i otwartość na innych, wspomaga współpracę w grupie. Przydaje się w teatrze, ale przede wszystkim przydaje się w ŻYCIU. Impro to wolność i radość. Daj się ponieść!

grupa wiekowa: 14+             instruktor: Wiktor Malinowski

SZTUKA NOWYCH TECHNOLOGII

ARTYSTYCZNA GRAFIKA KOMPUTEROWA

Podczas warsztatów zdobywamy wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą projektowania graficznego. Uczymy się obsługi darmowych programów graficznych. Dzięki warsztatom samodzielnie przygotowujemy logo, składamy prawidłowo ulotkę lub plakat do prawidłowego wydruku w profesjonalnej drukarni, a także przygotowujemy baner na potrzeby Internetu. Zajęcia dla osób umiejących obsługiwać komputer.
grupa wiekowa: 10+, 18+instruktor: Łukasz Remizow

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Na warsztatach poznajemy historię fotografii, omawiamy zasady oraz podstawowe techniki fotograficzne.  Uczymy się, jak prawidłowo komponować zdjęcia, w jakim planie umieścić obiekt. Poznajemy techniczne aspekty wykonywania zdjęć.
grupa wiekowa: 12+, 18+        instruktor: Artur Gutowski

EŁCKI TEATR TAŃCA

Grupa, która prezentuje różnorodne formy tańca: modern, jazz, broadway jazz, modern jazz underground, współczesny, funky jazz oraz stylizację tańca towarzyskiego i charakterystycznego, gdzie taniec ten przedstawia działania teatralne.
grupa wiekowa: 10-13, 13+instruktorzy: Piotr Witaszczyk, Magdalena Witaszczyk, Monika Wielgat

MAZURSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „EŁK”

Jest to zespół wielopokoleniowy dla osób, które uczą się tańczyć i poznają polską kulturę. MZPiT Ełk promuje kulturę polską w kraju i na świecie.
grupa wiekowa: 7-10 lat, 10-13, 13+, dorośli      instruktorzy: Piotr Witaszczyk, Magdalena Witaszczyk, Monika WIELGAT

Pliki do pobrania:
Grafik_zajec 2018-2019 PAŹDZIERNIK na stronę PDF
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych PDF
Karta Zgłoszenia 2018 r.