Zajęcia teatralne dla osób w wieku 14+ IMPRO! – i nie tylko

IMPRO! – i nie tylko Zajęcia teatralne dla osób w wieku 14+

29
paź
2018
-
14
lis
2018
Szkoła Artystyczna, ul. Armii Krajowej 21, sala 30
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Szkoła Artystyczna, ul. Armii Krajowej 21, sala 30,
Wstęp wolny

Zajęcia teatralne dla osób w wieku 14+

Impro, czyli teatr improwizowany, to forma teatru, w którym aktorzy grają bez scenariusza, spontanicznie. Impro otwiera umysł, uczy być tu i teraz, buduje pewność siebie i otwartość na innych, wspomaga współpracę w grupie. Przydaje się w teatrze, ale przede wszystkim przydaje się w ŻYCIU. Impro to wolność i radość. Daj się ponieść!

W programie zajęć znajdą się ćwiczenia integrujące grupę, rozwijające wyobraźnię, gry i zabawy teatralne, techniki walki z tremą, ćwiczenia ze świadomości ciała, elementarne zadania aktorskie, podstawy pantomimy.

Pierwsze spotkanie – 14 listopada (środa), godz. 19:00-21:00
Miejsce: Szkoła Artystyczna, ul. Armii Krajowej 21, sala 30
Odpłatność: pierwszy miesiąc bez opłat, później 30 zł/m-c

Prowadzący:
Wiktor Malinowski – twórca Teatru Delikates, autor spektakli, słuchowisk, happeningów. Zaczynał w teatrach ulicznych, plastycznych, alternatywnych. Oto co mówi o sobie: „Interesują mnie różne formy wypowiedzi teatralnej, od pantomimy po żywe słowo. Ograniczając się tylko do jednej formie wypowiedzi artystycznej, ograniczam sobie możliwość dotarcia do widza z tym, co dla niego ważne. Teatr jest rozrywką i temu ma służyć, ale również jego obowiązkiem jest mówić o sprawach ważnych. Teatr ma oderwać widza od spraw codziennych poprzez śmiech, kontemplację, może nawet sprowokować do przewartościowań, zaznania katharsis.”

 

Zapisy: Sekretariat ECK – 87 621 80 00, sekretariat@eck.elk.pl
Liczba miejsc ograniczona!