nabór na zajęcia teatralne TEATRU 3O MINUT

TEATRU 3O MINUT nabór na zajęcia teatralne

Ogłaszamy nabór na zajęcia teatralne "TEATRU 3O MINUT" w Ełckim Centrum Kultury.

15
paź
2018
Ełckie Centrum Kultury, sala 25 (I piętro)
15:00
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury, sala 25 (I piętro),
Wstęp wolny

Jeśli kochasz teatr, chcesz sprawdzić czy praca aktora jest dla Ciebie, chcesz poznać wspaniałych ludzi i świetnie się bawić odpoczywając od codzienności?

W takim razie zapraszamy Cię na nasze zajęcia teatralne, które regularnie odbywać się będą w ECK w każdy poniedziałek w sali 25 (I piętro).

Marek Cichucki – urodził się 22.09.1961 roku w Suwałkach.
Ukończył szkołę podstawową i szkołę średnią w Augustowie. Studiował na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi pod kierunkiem prof. Marii Kaniewskiej, prof. Zofii Petri, prof. Barbary Ostrowskiej, prof. Michała Pawlickiego, prof. Jana Zdrojewskiego, Adama Hanuszkiewicza, Macieja Prusa, Janusza Pieczuro. Studia ukończył z wyróżnieniem obroniwszy pracę dyplomową „Początki nowoczesnej inscenizacji – przełom XIX i XX wieku” w 1985 roku. W czasie studiów występował w przedstawieniach dyplomowych starszych roczników – „Romeo i Julia” w 1983 roku i „Bal manekinów” 1984 roku, a także w przedstawieniach w zawodowym teatrze – „Lorka” w 1984 roku. Będąc studentem przyjął angaż w Teatrze Studyjnym’83 w Łodzi, gdzie otrzymał nagrodę krytyki „Najlepszy debiut sezonu”. Następnie otrzymał angaż w Teatrze Nowym w Łodzi, a później w Zespole Janusza Wiśniewskiego w Warszawie. Współpracował z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem Buffo w Warszawie, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem Formalnym w Sankt Petersburgu, Teatrem Alfred ve dvoře w Pradze, Teatrem Novogo Fronta w Pradze. Obecnie związany z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku i Teatrem Nowym w Łodzi. W pracy zawodowej poszerzał wiedzę:
– roczny staż na wydziale Teatru Niewerbalnego w Akademii Sztuk w Pradze,
– ukończył kurs dramy w Łódzkiej Akademii Dramy.
– studia podyplomowe Coaching i Mentoring Organizacyjny na Uniwersytecie Łódzkim
– Zarządzanie Kulturą również na Uniwersytecie Łódzkim,
– posiada stopień nauczyciela kwalifikowanego
– warsztat u pana Zygmunta Molika,
– warsztat improwizacji,
– warsztat opowiadania historii,
– jest trenerem programu „Odyseja umysłu”.

Może poszczycić się realizacją monodramów, za które otrzymał nagrody na festiwalach i przeglądach twórczości. Współpracował przy międzynarodowych projektach teatralnych jako aktor, a także jako koordynator. Pracuje warsztatowo z młodzieżą artystyczną, z którą zrealizował jako pedagog, scenarzysta i reżyser przedstawienia operowe oraz dramatyczne nagradzane na przeglądach twórczości.

Teatr 30 minut

młodzież w wieku od 14 roku życia
zajęcia w poniedziałki w ECK w godz. 15.00 – 18.00
Grupa zwolniona z opłat

Zapraszamy młodzież szkolną od 14 roku życia  do udziału w zajęciach teatralnych, które kształcą umiejętność  pracy w grupie oraz przygotowują do występu przed publicznością. W pracy korzystamy z metod wypracowanych przez teatr akademicki, a także dramę oraz improwizację. Przygotowując premierę spektaklu ćwiczymy kompozycję ruchu scenicznego, improwizację na zadany temat, dykcję i wymowę oraz kompozycję utworu scenicznego. Cykl zajęć kończy się spektaklem z udziałem uczestników.

Występy przed audytorium
osoby dorosłe
zajęcia w poniedziałki w godz. 18.00 – 19.00
Występy przed audytorium

Dorośli, którzy zechcieliby zgłębić tajniki występów przed audytorium są zaproszeni do udziału w zajęciach scenicznych. W ramach zajęć będziemy ćwiczyli kompozycję ruchu scenicznego, wymowę, głos, gestykulację podczas swobodnej wypowiedzi oraz  będziemy  uczyć się poprawnej pracy nad rolą. Zajęcia mogą zakończyć się wspólnym występem uczestników.
Cena: 40 zł

Grafik_zajec 2018-2019