Warsztaty Monotypia – Grafika

Monotypia – Grafika Warsztaty

27
sie
2022
sala kameralna / plener
10:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna / plener,
Zapisy

Monotypia – artystyczna technika graficzna, należąca do druku płaskiego, wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. W monotypii graficznej odbitkę uzyskuje się poprzez rysowanie na odwrocie przyłożonego do rozprowadzonej farby papieru. Monotypia nazywana jest też techniką przypadku. Posługiwanie się tą techniką wymaga długotrwałych prób. Na warsztatach wykorzystane zostaną różne materiały, zarówno po stronie matrycy, jak i podłoża. Uczestnicy będą poszukiwać, eksperymentować, tworzyć i przeżywać. Zagadnienie koloru w grafice warsztatowej jest ciekawą przestrzenią do kreacji. Technika monotypii daje duże pole do eksperymentowania.

Czas trwania – 6 h

Liczba uczestników – 15 osób w wieku 13+

 

Warsztaty poprowadzi:

Marta Muszyńska – Józefowicz – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 13 lat jest nauczycielką technik druku artystycznego w PLSP w Supraślu. Przeprowadziła wiele warsztatów plastycznych w temacie szeroko pojętej grafiki oraz malarstwa intuicyjnego. Uczestniczy w konkursach i przeglądach graficznych, jest laureatką w przeglądzie artystycznym „Konfrontacje sztuki” oraz międzynarodowym konkursie na małą formę graficzną „Wyspa fantazji”.

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Pobierz go i wypełnij. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz wypełnia Twój rodzic lub opiekun.

Wypełniony formularz przynieś lub wyślij (jako skan) do Ełckiego Centrum Kultury:

– malgorzata.galczynska@eck.elk.pl,

– pokój nr 7 (parter) lub sekretariat (I p.)

 

Więcej informacji:

Małgorzata Gałczyńska (koordynator projektu), tel. 606 439 085, malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.