„Maleńczuk gra Młynarskiego'' Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk „Maleńczuk gra Młynarskiego''

13
kwi
2019
Ełckie Centrum Kultury, sala widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury, sala widowiskowa,

Po 7 latach przerwy Maciej Maleńczuk wraca do Ełku, tym razem z projektem przygotowanym w hołdzie wybitnemu artyście – Wojciechowi Młynarskiemu.

„Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego” – mówił Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego.

„Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta u której źródeł tkwi poczucie misji przypomnienia nam twórczości polskiego poety, kompozytora, piosenkarza. Maciej Maleńczuk przygotował dwanaście utworów i zinterpretował je w charakterystyczny dla siebie sposób.

Album powstawał z krakowskimi muzykami, m.in. gitarzystą Markiem Piątkiem i perkusistą Wiesławem Jemiołem. Maciej Maleńczuk chciał początkowo, by na perkusji zagrał Janek Młynarski, ale syn poety przyznał, że nie będzie miał do piosenek swojego ojca obiektywnego stosunku i udzielił Maleńczukowi zgody na zrobienie tej płyty. Nagrania zakończyły się wiosną, cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego. Artysta postanowił wstrzymać się z jej wydaniem do jesieni 2017 roku.

Ełckie Centrum Kultury / sala widowiskowa
godz: 19:00
Bilety:
Przedsprzedaż – 79 PLN
Od 1 kwietnia – 95 PLN
Zapraszamy!