Regionalne Święto Miodu i IV Festyn Łowiecki „Ełkowisko” 15 września

15 września Regionalne Święto Miodu i IV Festyn Łowiecki „Ełkowisko”

Zapraszamy do udziału w konkursie „NA NAJLEPSZE CIASTO Z MIODEM”!
podczas IV Festynu Łowieckiego „Ełkowisko”!

15
wrz
2019
Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Parkowa 12
Ełckie Centrum Kultury
Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Parkowa 12,
Wstęp wolny

Regionalne Święto Miodu i IV Festyn Łowiecki „Ełkowisko”

Zapraszamy do udziału w Regionalnym Święcie Miodu – najsłodszym wydarzeniu w Ełku – w tym roku w nowej, atrakcyjnej odsłonie!

Dwa wydarzenia promujące produkty regionalne i miody połączyły swoje siły i 15 września w Centrum Edukacji Ekologicznej o godzinie 11:20 rozpoczną się wspólnie Regionalne Święto Miodu i Festyn Łowiecki „Ełkowisko”.

Święto Miodu to spotkanie fachowców, dla których miód jest inspiracją do pracy oraz wielbicieli tego niesamowitego nektaru. W trakcie wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w najlepsze miody na nadchodzącą jesień, podejrzeć pracę bartnika i pszczelarza, wysłuchać prelekcji „Prozdrowotne i kulinarne właściwości miodu”, a wszystkie gospodynie domowe i miłośnicy wypieków będą mogli wypróbować swoje umiejętności w konkursie „NA NAJLEPSZE CIASTO Z MIODEM”.

Ełkowisko z kolei to największe święto ludzi lasu. Wrześniowa impreza co roku uczy jak troszczyć się o przyrodę, zachowywać ją dla przyszłych pokoleń, pokazuje dlaczego ważne jest angażowanie wszystkich swoich sił na rzecz zagrożonej ekologii. Uczy szacunku, który rodzi miłość do lasu i wszystkiego co w nim żyje.

Ełkowisko to nie tylko wartości kulturalne i przyrodnicze, to także świetna rozrywka! Ełckie święto myśliwych i leśników promuje bowiem produkty regionalne, tradycyjną zdrową polską żywność, miody oraz rękodzieło ludowe. Wszystko to podczas jarmarku, który zawsze towarzyszy Ełkowisku, na którym tradycyjnie można będzie skosztować rozpływające się w ustach, przepyszne i bardzo zdrowe potrawy nie tylko z dziczyzny, ale także innej tradycyjnej kuchni polskiej. Będzie można  wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych i obejrzeć niezwykle ciekawe wystawy – krótko mówiąc znaleźć coś dla siebie. Wszystko to w rytmie doskonałej muzyki.

Zapraszamy do Centrum Edukacji Ekologicznej 15 września o godzinie 11:20 i zachęcamy do zapoznania się ze wspólnym programem obu wydarzeń: