Warsztaty Kolor multimedia - Oranżeria

Kolor multimedia - Oranżeria Warsztaty

02
lip
2022
sala kameralna / plener
10:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna / plener,
Zapisy

Warsztaty poświęcone fotografii cyfrowej i edycji multimedialnej rejestrowanych materiałów. Tematem prac fotograficznych będą kwiaty i rośliny. W części pierwszej – teoretycznej, zapoznamy się z problematyką oświetlenia i balansu bieli oraz barwnymi filtrami fotograficznymi. W drugiej części pochylimy się nad kompozycjami florystycznymi na potrzeby zdjęć. W części trzeciej powstaną rejestry fotograficzne oraz odbędzie się edycja powstałych materiałów.

Efektem końcowym będzie monumentalny fotokolaż multimedialny na potrzeby wydruku wielkoformatowego pt. „Oranżeria”.

Czas trwania – 6 h

Liczba uczestników – 15 osób w wieku 13+

 

Warsztaty poprowadzi:

Katarzyna Zabłocka – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych/Specjalizacja Plastyka Intermedialna). Nauczyciel w macierzystej placówce Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu / prowadzi autorską Pracownię Realizacji Intermedialnych. Asystent w Instytucie Sztuk Plastycznych i Konserwacji Dzieł Sztuki Politechniki Białostockiej prowadzi zajęcia z Fotografii i Grafiki Multimedialnej. Zajmuje się kreatywnymi działaniami w obszarze edukacji filmowej. Współpracuje z Filmoteką Narodową – Instytut Audiowizualny jako Lider i Trener Programu Filmoteka Szkolna. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Realizuje projekty z zakresu sztuk wizualnych oraz warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego. Laureatka: Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2015, Nagrody indywidualnej Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie 2015 oraz Wyróżnienia „Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej 2015.

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Pobierz go i wypełnij. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz wypełnia Twój rodzic lub opiekun.

Wypełniony formularz przynieś lub wyślij (jako skan) do Ełckiego Centrum Kultury:

– malgorzata.galczynska@eck.elk.pl,

– pokój nr 7 (parter) lub sekretariat (I p.)

 

Więcej informacji:

Małgorzata Gałczyńska (koordynator projektu), tel. 606 439 085, malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.