Seans filmu NAJLEPSZY, połączony ze spotkaniem z Jerzym Górskim

Seans filmu NAJLEPSZY, połączony ze spotkaniem z Jerzym Górskim

Zapraszamy na seans filmu NAJLEPSZY, połączony ze spotkaniem z Jerzym Górskim!

17
kwi
2019
Kino ECK
9:00
Ełckie Centrum Kultury
Kino ECK,
Oferta szkolna

Jerzy Górski, którego życie i walka z nałogiem stały się inspiracją dla twórców. Seans i udział w spotkaniu są bezpłatne. Wejściówki dostępne w kasie Kina ECK. Przed filmem, krótkie wprowadzenie Jerzego Górskiego. Po filmie rozmowa i pytania od publiczności. Seans realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem „Alternatywa” oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

NAJLEPSZY – Gdy słabość staje się siłą!

Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” – Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o.  Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia  Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.


Czas trwania filmu: 110 min
Gatunek: dramat, biograficzny,
Film w cyfrowej jakości 2D
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56