Syndrom | MUCHY Ełk Rock Night

Ełk Rock Night Syndrom | MUCHY

Wstęp wolny

07
sie
2020
Amfiteatr
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,
Wstęp wolny

 

SYNDROM  tworzą muzycy „Przypisani Północy”, bo związani z okolicą Olecka i Suwałk. Grają  progresywnego rocka z pogranicza jazz-rock’a i epiphany pop,  a świeżość i technicznie doskonałe aranżacje, oraz pasja tworzenia i grania, to znaki firmowe zespołu.

W dorobku mają już pierwszy kontakt ze sceną światową, ponieważ są zwycięzcami krajowych eliminacji Imagine Poland, gdzie w nagrodę otrzymali możliwość nagrania sesji w radiowej „Trójce”, a w październiku 2019r. na Międzynarodowym Festivalu “IMAGINE” w Maastricht, wystąpili w wielkim finale jako reprezentacja Polski.

Byli też finalistami wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów, m.in. finalistami ogólnopolskiego Rock Fest TAURON Arena Kraków 2018 (dla  wykonawców do lat 20-tu), zwycięzcami „Łomża Blues-Rock Festiwal 2018”, finalistami podlaskich “Rockowań 2019”,  „Bands’ Battle 2019”, „Rock Battle of Barcja 2019”, „Slow Festiwal 2019” „Alps Music Challange 2019” oraz finalistami tegorocznej, ogólnopolskiej nagrody muzycznej „Liga Rocka 2020”.

Skład zespołu SYNDROM to:
Kuba Śliwiński – wokal, gitara elektryczna & loopery
Bartłomiej Śliwiński – perkusja, wokal,
Jan Łoziński – kontrabas, gitara basowa,
Eryk Czaplejewicz – saksofon, syntezator, wokal.

 

Po niemal dwóch latach od powrotu zespołu, jubileuszowej trasie i reedycji debiutanckiego „Terroromansu” Muchy kończą pracę nad nowym albumem i wracają do koncertów. W 2018 roku Muchy przebojem wróciły do grania w oryginalnym składzie, z nowymi utworami i reedycją debiutu, a zespół odwiedził najważniejsze polskie festiwale z Openerem i Offem na czele oraz zagrał trasę klubową w całej Polsce. Udany powrót sprawił, że muzycy przystąpili do pracy nad nowym albumem. Epidemia przesunęła plany wydawnicze o kilka miesięcy, ale powoli – jak cała branża muzyczna, także Muchy – wracają do koncertowania. Nowy album ma ukazać się jeszcze w 2020 roku, a podczas występów na żywo poznańscy artyści zaprezentują przekrojowy materiał z czterech płyt i przedpremierowe wykonania nowych piosenek.

Muchy debiutowały w 2007 roku, szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Świetnie oceniane i szeroko komentowane albumy, pozwoliły grupie zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 6 albumów – 4 studyjne, muzykę do filmu i album koncertowy z Jarocin Festiwal 2015. Zdobywając wiele nominacji i nagród stworzyli bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskali środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar. Michał Wiraszko to dziś jeden z czołowych tekściarzy, piszący m.in. dla Krzysztofa Zalewskiego, Grzegorza i Patrycji Markowskich czy Rosalie, a sam Krzysztof Zalewski był także muzykiem zespołu w latach 2011 – 2014. Dziś Muchy pozostają jedną najważniejszych formacji w Polskiej muzyce gitarowej XXI wieku. Szczególnie w kontekście zakończenia działalności przez Hey, Comę, Lao Che i wielu innych, wyrastają na reprezentantów „ginącego” gatunku. Podczas nadchodzących koncertów będzie można usłyszeć najbardziej znane utwory jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę”.

 

Prosimy przed wejściem na Amfiteatr o zdezynfekowanie rąk oraz zachowywanie zasady społecznego dystansu.

Prosimy także o zajmowanie miejsc oznaczonych zieloną buźką.