Marta Wajdzik Quartet i Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Ełk Jazz Night

Ełk Jazz Night Marta Wajdzik Quartet i Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

Po raz kolejny spotkamy się w letni wieczór w Amfiteatrze, żeby delektować się muzyką jazzową!

12
lip
2020
Ełckie Centrum Kultury, Amfiteatr
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury, Amfiteatr,

Wystąpią:

| Ełcka Estrada Jazzu i Muzyki Rozrywkowej 

to koncert trójki ełckich muzyków z zespołem, którzy kończą studia na Akademiach Muzycznych w Katowicach, Gdańsku i Bydgoszczy na kierunkach jazzowych w klasach wokalistyki i fortepianu. Podczas tego wydarzenia usłyszycie Państwo utwory znane oraz mniej znane a także autorskie kompozycje dyplomantów. Nie zabraknie jazzu, soulu, folku, bluesa oraz popu.

Sylwia Wasilewska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczyciel śpiewu, emisji głosu i właściciel szkoły Vocaling Studio w Ełku, anglistka. Studentka ostatniego roku wokalistyki jazzowej (studia magisterskie) na Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Policealnego Studium Wokalnego w Szczecinie w specjalności aktor scen muzycznych. Przez wiele lat związana była z Ełckim Teatrem Tańca gdzie śpiewała, tańczyła i grała w musicalach „Moje Włosy” (główna rola), „Carmen”, „Topicha”, „Musicale, Musicale”, „Podróż Sentymentalna”. Finalistka konkursów ogólnopolskich: Festiwalu Piosenki I Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Gra w duecie z pianistami: Tymoteuszem Ławrukajtis i Markiem Raczkowskim. Podczas zamknięcia nas w domach w czasie pandemii organizowała Koncerty Balkonowe na które zapraszała zaprzyjaźnionych muzyków i swoich uczniów.

Estera Drzymkowska – studentka trzeciego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ełku w klasie skrzypiec. Aktywnie związana z ełcką sceną muzyczną. Lokalnej publiczności znana m.in. z koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, projektów: Lubię Wracać Tam Gdzie Byłem, Swinging Ełk, Piosenki Wiecznie Młode, Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90. oraz innych wydarzeń okolicznościowych. Laureatka licznych konkursów i festiwali wokalnych, takich jak Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku czy Festiwal Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej w Nidzicy. Obecnie, razem z Piotrem Drzymkowskim, realizuje się w projekcie „The Street Duo”. Pobudzając do życia ełcką promenadę oraz olsztyńską starówkę wykonują utwory popowe, folkowe i country.

Tymoteusz Ławrukajtis

Pianista, utalentowany i obdarzony niezwykłą muzyczną wrażliwością i wyczuciem. Student trzeciego roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu jazzowego Krzysztofa Herdzina. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w specjalności edukacja muzyczna. Ostatnio został zaproszony do współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie przy projekcie 10 – lecia chóru „CantoresVarmienses”.

Podczas koncertu wystąpi zespół w składzie:

Sylwia Wasilewska – śpiew

Estera Drzymkowska – śpiew, chórki

Tymoteusz Ławrukajtis – instrumenty klawiszowe

Gabriel Antoniak – perkusja

Paweł Głowicki – gitara basowa

Kamil Skorupski – saksofon

Jakub Emanuel Szulc – skrzypce

Agata Graczyk (Ławrukajtis) – chórki

| Marta Wajdzik Quartet 

Urodzona w 2001 roku najmłodsza z najciekawszych i najciekawsza z najmłodszych polskich saksofonistów. W towarzystwie czołowych polskich muzyków jazzowych — pianisty Pawła Tomaszewskiego, basisty Roberta Kubiszyna i perkusisty Pawła Dobrowolskiego, stworzyła autorski, elektro-akustyczny projekt Marta Wajdzik Quartet — My Planet.

„My Planet — to moje myśli, uczucia, to, co mnie porusza i to, co mi się podoba, moje przeżycia, doświadczenia, czyli wszystko to, co tworzy mój wewnętrzny świat. Komponując utwory na tę płytę, starałam się uchwycić specyficzny osobisty mikroklimat, ukształtowany przez dotychczasowe lata mojego życia”.
Marta Wajdzik

Jest laureatką konkursów muzyki klasycznej, od 2012 r. skupiona na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej, na której polu odniosła następujące sukcesy:
– Grand Prix III konkursu Junior Młyn Jazz Festival (2019)
– I miejsce w kategorii solista-instrumentalista podczas Blue Note Poznań Competition (2019)
– I miejsce w konkursie Tarnów Jazz Contest (2017)
– wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2017)
– najlepszy instrumentalista XX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017)

Skład zespołu:

Marta Wajdzik – saksofon, flet

Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe

Robert Kubiszyn – gitara basowa

Paweł Dobrowolski – perkusja