EŁK JAZZ FESTIVAL Anna Maria Jopek, Wojtek Mazolewski

Anna Maria Jopek, Wojtek Mazolewski EŁK JAZZ FESTIVAL

Wyjątkowe wydarzenie wyczekiwane przez fanów jazzu oraz wszystkich ludzi otwartych na spotkania z pięknym, żywym dźwiękiem...

29
lip
2017
Amfiteatr ECK
godz. 20:30
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr ECK,

Anna Maria Jopek Quartet

w składzie: Anna Maria Jopek / Robert Kubiszyn / Krzysztof Herdzin/ Paweł Dobrowolski

Anna Maria Jopek – wokalistka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in. Pat Metheny, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, niedawno ze Stingiem).

Pojawiła się już na najbardziej prestiżowych scenach świata. W Ełku… zaśpiewa w kwartecie z: Krzysztofem Herdzinem – fortepian, cajon, flety Pawłem Dobrowolskim – perkusja, Robertem Kubiszynem – bas.

Jest to najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń.

Wojtek Mazolewski Quintet

w składzie: Wojtek Mazolewski / Joanna Duda / Marek Pospieszalski / Cyprian Baszyński / Qba Janicki

Wojtek Mazolewski – trójmiejski basista i kompozytor. Założyciel i lider Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet.

Jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna, jak na warunki sceny rodzimego jazzu aktywność, wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości przede wszystkim młodego słuchacza.

Gra z najlepszymi, nieustannie jeździ po świecie z koncertami, ostatnio odwiedził Chiny, Japonię i Amerykę Południową. W kraju na każdy jego koncert stawiają się tłumy wiernych fanów.

Za ostatni album „Polka” nagrany z Wojtek Mazolewski Quintet zdobył prestiżową Złotą Płytę. Ostatnio do wspólnego grania zaprosił genialnych gości. Zapisem ich wspólnego grania jest nowa płyta „Chaos Pełen Idei”, którą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń.

……………………………………..

W przerwie pomiędzy koncertami wywiady i spotkania z artystami.

EŁK JAZZ FESTIVAL

BILETY: w kasie ECK lub na on line www.bilety.eck.elk.pl

Przedsprzedaż do 09/07/2017

Możliwość zakupu pakietu 2 dniowego: 120,00 PLN przedsprzedaż / 150,00 PLN oraz 3 dniowego: 180,00 PLN przedsprzedaż / 240,00 PLN

Ceny biletów:

  • Start: Leszek Możdżer Solo – 70,00 PLN przedsprzedaż / 90,00 PLN
  • 2 DZIEŃ: Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart Quintet – 70,00 PLN przedsprzedaż / 90,00 PLN
  • 3 DZIEŃ: Anna Maria Jopek Quartet, Wojtek Mazolewski Quintet – 70,00 PLN przedsprzedaż / 90,00 PLN