Ełk Hip-Hop Night 2023 Koncert: Białas

Koncert: Białas Ełk Hip-Hop Night 2023

05
sie
2023
Amfiteatr ECK
21:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr ECK,

Opis

Białas, czyli Mateusz Karaś, to polski raper i freestyle’owiec. Do tej pory sprzedał ponad 120 tys. egzemplarzy krążków. Znany ze współpracy z Karolem „Solarem” Poziemskim, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a także zespołu BBQ. Zdobył trzy platynowe i trzy złote płyty. Jest także trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Białas koncertuje po kraju, zdobywając kolejnych fanów. Świadczy o tym ogromna liczba sprzedanych biletów na poszczególne wydarzenia.

Białas muzyka

Białas urodził się w Teresinie, nieopodal Sochaczewa, 11 grudnia 1987 roku. Zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol. 1 w 2006. W tym samym roku zwyciężył w Wielkiej Bitwie Warszawskiej – Turnieju Wolnego Mikrofonu. Niedługo potem ukazał się jego kolejny krążek H8ME Mixtape Vol. 2, a w 2008 – H8ME Mixtape Vol. 3 oraz Love Me Mixtape, nagrany z udziałem DJ Polara.

Raper Białas współpracował z Solarem dość długo – nagrał z nim albumy kolaboracyjne Na czczo, Burza po ciszy, Odliczanie Mixtape, Z oślej ławki, Z ostatniej ławki oraz ToNiePolskieYesss. Na ich płytach usłyszeć można było także innych artystów ze sceny hip hopowej, m.in. Danny’ego, Bonsona i Te-Trisa. W 2013 roku Białas wraz z Solarem rozpoczęli współpracę z wytwórnią Prosto, w wyniku której ukazał się album Stage Diving. Gościnnie wystąpili na nim Milo, Tom i Zeus.

Kolejnymi krążkami na koncie Białasa był Rehab, nagrany we współpracy z Paluchem, Quebonafide, i Gedzem. Płyta znalazła się na ósmym miejscu listy sprzedaży OLiS. Drugi, solowy album muzyka – H8M4 – pojawił się w sprzedaży w 2016 roku. Zajął 1. miejsce w rankingu OLiS i pokrył się platyną. Kolejna płyta, nagrana z Solarem – #nowanormalnosc – uzyskała status złotej. W dorobku artysty pojawiły się także krążki Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020).

Ciekawostką jest, że Białas wziął udział w projekcie muzycznym Pepsi Taste The Beat. Nagraj wówczas kilka singli, w tym – Do Ciebie mówię – gdzie wystąpili obok niego Muniek Staszczyk – lider T.Love, Sir Mich oraz Kuba Więcek.

*Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 r.ż. muszą mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego

*Osoby, które nie ukończyły 16 lat wstęp tylko z rodzicem/opiekunem prawnym