Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej XII Edycja 2020

XII Edycja 2020 Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Ideą XII edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej jest zaprezentowanie mieszkańcom Ełku i okolic wartościowych utworów.

05
lip
2020
Sala widowiskowa ECK
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa ECK,
Wstęp wolny

Ten rok i XII Edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to wyjątkowa okazja aby uczcić jubileusz 45-lecia pracy artystycznej pani Marii Terleckiej – kierownika artystycznego oraz konferansjera tego wydarzenia. To piękne przedsięwzięcie stało się jej pasją. Od 12 lat Ełczanie i goście maja okazję poznać i posłuchać polskich wybitnych artystów – wirtuozów różnych specjalności, a organy pełnią tutaj tytułową rolę. Dotychczas odbyło się 76 spotkań z muzyką.

Pani Maria Terlecka to uzdolniona organistka, pianistka i pedagog. Od dzieciństwa związana z Ełkiem i chociaż po studiach nie wróciła do swojego rodzinnego miasta, to wykorzystuje każdą chwilę, każdą okazję żeby tutaj być..

Maria Terlecka często powtarza – cytat: ”…Nie byłoby koncertów bez wielkiej przychylności i pomocy władz Miasta i bez wielkiego zainteresowania i entuzjazmu słuchaczy. Wszystkim bardzo dziękuję…”

Klaudia Cichońska – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego mgr Agnieszki Rehlis oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solowego prof. Włodzimierza Zalewskiego.

Staż artystyczny na UMFC w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana oraz Podyplomowe Studium pieśni na UMFC w Warszawie.

Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia artystyczne (2007).

Paweł Cichoński – tenor

Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie organów prof. Marii Terleckiej oraz studia ze specjalności  „Muzyka Kościelna” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i dyrygowania prof. Bogdana Goli, studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu prof. Cezarego Szyfmana oraz prof. Aleksandra Teligi.

W 2012 roku zadebiutował na deskach Opery Narodowej w spektaklu studenckim „Sen nocy letniej” B. Brittena w roli Flauta.

W 2014 roku współpracował z Białostockim Teatrem Lalek przy realizacji spektaklu marionetkowego Kantata o Kawie J.S.Bacha. W swoim dorobku posiada liczne arie oratoryjne, kantatowe, oraz operowe. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich pod okiem mistrzów sztuki wokalnej.

Od roku 2016 jest w Operze i  Filharmonii Podlaskiej na stanowisku artysty chóru.

Marta Sulikowska – Godlewska – fortepian

Pianistka-kameralistka. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej. Brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych.

W latach 2009 – 2016 była wykładowcą na wydziale wokalno-aktorskim Łódzkiej Akademii Muzycznej. Od 2016 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku w katedrze wokalistyki.

Od sierpnia 2017 jest pianistką w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Jako pianista-korepetytor uczestniczyła w produkcji kilku przedstawień operowych.

Dokonywała nagrań dla Telewizji Łódź, Akademii Muzycznej.

Jako kameralistka jest laureatką wielu nagród zdobytych za wyróżniający się akompaniament na międzynarodowych konkursach.

Program koncertu:

Nowowiejski aria Domana „Czy Ty mnie kochasz..” z op. Legenda Bałtyku
St. Moniuszko Pieśń  Halki ,,Jako od wichru krzew połamany” z op. Halka
Donizetti aria Nemorino „Una furtiva lagrima” z op. Napój miłosny
Puccini aria Lauretty „O mio babbino caro” z op. Gianni Schicchi
Puccini aria Rudolfa „Che gelida manina” z op. Cyganeria
Puccini aria Mimi „Si mi chiamano Mimi” z op Cygeneria
Puccini duet Rudolfa i Mimi „ O soave fanciulla” z op. Cyganeria
Puccini aria Cavaradossiego „E lucevan le stelle” z op. Tosca
Lutosławski- Pieśń ,, O Panu Tralalińskim”
Lehar duet ,,Usta milczą dusza śpiewa” z operetki ,,Wesoła Wdówka”