DZIEŃ ŚW. PATRYKA W EŁKU Eachtra Celtycka Podróż

Eachtra Celtycka Podróż DZIEŃ ŚW. PATRYKA W EŁKU

15
mar
2020
sala widowiskowa
18:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa ,

90 minut podczas, których wybierzemy się w muzyczną podróż na Szmaragdową Wyspę z przerwą na kawę po irlandzku!

EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji.

Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia,Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podroż na Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze.

WYKONAWCY
Jig Reel Maniacs – muzyka
Tuatha & Ellorien – taniec
Tomasz Frąszczak – multimedia

Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.

Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion.

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh;
Dobrochna Surma– skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 17 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 14.

Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah’y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance.

Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.
Multimedia -przezrocza z Irlandii autorstwa Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce, oraz ze Szkocji Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Szkocji; animowane przez Visua Jokeya i kolorysty filmowego Tomasza Frąszczaka.

Czas trwania: około 90 minut.
Przewidujemy przerwę podczas której będziemy serwować uczestnikom KAWĘ PO IRLANDZKU 🙂

Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa
15.03.2020 r. g.18:00

BILETY
przedsprzedaż: 45,00 zł,
w dniu koncertu: 60,00 zł,
sprzedaż: w kasie biletowej ECK oraz poprzez stronę www.eck.elk.pl