Warsztaty Batik – Tkanina

Batik – Tkanina Warsztaty

13
sie
2022
sala kameralna / plener
10:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna / plener,
Zapisy

Warsztat pozwoli na eksperymentowanie z materiałami, kolorami, wzorami oraz na poznanie ciekawych technik barwienia tkanin. Da możliwość stworzenia własnej, unikatowej tkaniny. Będzie się składał z dwóch części – teoria i ciekawostki; praktyka – próby barwienia tkaniny.

Batik – technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie. Wzory na tkaninie, najczęściej bawełnianej, uzyskuje się przez pokrywanie płótna gorącym woskiem. Używa się do tego pędzla, patyczka, szpatułki i tjantingu (przyrządu do malowania na tkaninach).

Czas trwania – 6 h

Liczba uczestników – 15 osób w wieku 13+

 

Warsztaty poprowadzi:

Ewa Chacianowska – artystka wizualna, ukończyła Istituto Europeo di Design w Rzymie z tytułem graphic designer. W czasach szkolnych stworzyła Grupę Malarską “New Icon” (później nazwaną “Nową Ikoną”). W latach 2008-2014 – w Mediolanie – poświęciła się całkowicie pracy twórczej, efektem której były liczne wystawy na terytorium całej Europy. Pracuje w wielu dziedzinach sztuki: malarstwo, rzeźba, instalacja, fotografia, video, land art. Realizuje związane z modą projekty artystyczne, wykorzystując tradycyjne techniki tkackie. Współpracuje z warszawskimi teatrami. Od 2014 mieszka na Podlasiu, kontynuując swoje poszukiwania twórcze. Kuratorka Galerii Arsenał w Białymstoku.

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Pobierz go i wypełnij. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, formularz wypełnia Twój rodzic lub opiekun.

Wypełniony formularz przynieś lub wyślij (jako skan) do Ełckiego Centrum Kultury:

– malgorzata.galczynska@eck.elk.pl,

– pokój nr 7 (parter) lub sekretariat (I p.)

 

Więcej informacji:

Małgorzata Gałczyńska (koordynator projektu), tel. 606 439 085, malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.