„Barwy dźwięków” IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej „Barwy dźwięków”

To kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich

25
cze
2017
Katedra św. Wojciecha
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Katedra św. Wojciecha,
Wstęp wolny

25 czerwca/19.00/ Katedra św. Wojciecha

IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich instrumentalistów kameralnych i artystów sztuki wokalne

Anna Piechura – harfa

Ukończyła Akademią Muzyczną w Krakowie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w klasie harfy. Podczas studiów, a także po ich ukończeniu doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą.

W 1993 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie Harfowym, odbywającym się w Kopenhadze oraz w 1997 roku w „Dniach Harfy”, organizowanych w Warszawie przez firmę harfową „Camac” W 2002 roku brała udział w Polsko – Niemieckim Sympozjum Harfowym, odbywającym się w Krakowie.

Od 1993 roku zajmuje się działalnością pedagogiczną i prowadzi klasę harfy w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego w Warszawie. We współpracy z panią Anną Sikorzak-Olek stworzyły unikatowy na skalę kraju, dziecięcy zespół harfowy Wiktorska Harp Open, który skupia około dwudziestu harfistów.

Anna Piechura-Gabryś uczestniczy także w realizacji programów i projektów edukacyjnych.

Od 1995 roku jest zatrudniona w orkiestrze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, z którą koncertowała, odwiedzając takie kraje, jak: Japonia, Chiny, Wielka Brytania, Ukraina, Luxemburg. W latach 2000-2003 współpracowała z Koncertową Orkiestrą Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, realizując nagrania dla tego zespołu.

Obecnie współpracuje także z orkiestrą Polskiego Radia i orkiestrą Filharmonii Narodowej.

Ponadto ma na swoim koncie współpracę z Operą Krakowską, Krakowską Orkiestrą Radiową, a także filharmoniami: Opolską, Śląską, Krakowską, Podlaską i Rzeszowską.

Miała zaszczyt współpracować z polskimi zagranicznymi dyrygentami takimi jak: Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki i inni Brała udział w prestiżowych festiwalach m in.Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim , Warszwska Jesień,Folie Journee, Strefa Ciszy, XXIV Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Leżajsku, XII Łańcuch im.Witolda Lutosławskiego, Chopin i Jego Europa, II Festiwalu im. I.J.Paderewskiego.

Zagrała koncerty dla Najwyższych Głów Państwowych dla Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej i Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Oprócz działalności orkiestrowej, artystka występuje jako solistka oraz kameralistka w dwóch założonych przez siebie zespołach: Dolce Duo od 1997 i Trio Impresja od 2006.

Agnieszka Kaćma – flet

Solistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy, pedagog , juror. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fletu prof. Jerzego MROZIKA studia ukończyła z wyróżnieniem.

W latach 1989-90 była stypendystką Rządu francuskiego w Paryżu.

W 1990 r. uzyskała Najwyższy Dyplom Ecole Normale de Musique w Paryżu, a w 1993r. jednogłośnie przyznano jej Dyplom Najwyższy w zakresie muzyki kameralnej.

W latach 1998 – 1999 odbyła studia podyplomowe u Pierre – Yves ARTAUD również w Paryżu. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w zakresie wykonawstwa solowego.

Agnieszka Kaćma grała w wielu renomowanych orkiestrach w charakterze flecisty – solisty między innymi m. in. we Wrocławskiej Orkiestrze Kameralnej « Leopoldinum », w Polskiej Orkiestrze Kameralnej Jerzego Maksymiuka, w Orkiestrze Kameralnej Wojciecha Rajskiego czy Orchestre Philharmonique d’Europe z Paryża.

Działalność pedagogiczna artystki: starszy asystent w klasie fletu Akademii Muzycznej we Wrocławiu (1984-90), profesor fletu Conservatoire Internationale de Musique w Paryżu – Salle Pleyel (1995 ).

Była wielokrotnie zapraszana do prac jury w konserwatoriach muzycznych Ile de France. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Belgia, Szwajcaria, Litwa, Czechy), uczestnicząc w wielu festiwalach i koncertach.

Nagrywa dla Radia i Telewizji w Polsce i Francji. Reprezentuje Instytuty Francuskie i Alliance Francaise na wielu koncertach muzyki francuskiej.

Jej ogromny repertuar obejmuje utwory od baroku po muzykę naszych czasów, kompozycje twórców z całego świata.

Szczególne miejsce w repertuarze artystki zajmuje muzyka polska. Wiele spośród współczesnych kompozycji na flet zostało jej dedykowanych przez takich twórców jak m.in. Zbigniew Bagiński, Krzesimir Dębski i inni. Agnieszka Kaćma jest wysoko ceniona za interpretacje dzieł współczesnych.

Program:

 1. Nino ROTA – Sonata flet i harfa
  Allegro molto moderato – Andante sostenuto – Allegro festoso
 2. Jules MASSENET – Meditation de Thais flet i harfa
 3. Fr.Jos. GOSSEC – Tambourin flet i harfa
 4. Jacques IBERT – Entr 'acte flet i harfa
 5. Enrique GRANADOS – Spanish Dance N’ 5 Andaluza harfa solo
 6. Gabriel FAURE – Berceuse op.16 flet i harfa
 7. Nicolo PAGANINI – Caprice N’ 24 flet solo
 8. Benjamin GODART – Allegretto z Suity op.116 flet i harfa
 9. Michio MIYAGI – Haru no umi flet i harfa
 10. Marin MARAIS – Le Basque flet prosty i harfa
 11. John DENVER – Annie’s Song flet i harfa
 12. Celtic Music flet i harfa