Konkurs filmów krótkometrażowych 01.09 – 13.10.2023r.

Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie konkursu na krótkometrażowe filmy poświęcone tematyce kinoterapii. Celem tego konkursu jest promowanie i docenianie kreatywnych produkcji filmowych, podkreślających terapeutyczne właściwości kina. Zachęcamy wszystkich twórców filmowych do udziału i wyrażenia swojej wizji na ekranie.

Warunki uczestnictwa:

  1. Temat: Filmy o tematyce dowolnej, podkreślające terapeutyczne właściwości kina. Kinoterapia to forma terapii, która wykorzystuje filmy i sztukę filmową do poprawy zdrowia psychicznego i emocjonalnego.
  2. Długość filmu: Filmy powinny mieć maksymalnie 20 minut długości.
  3. Wiek: Osoby między 12 a 19 rokiem życia.
  4. Zgłoszenia: Film na etapie zgłoszenia powinien być przesłany przez Formularz Zgłoszeniowy w postaci linka przeglądowego do serwisu VIMEO (wraz z hasłem dostępowym) lub YouTube (link niepubliczny) lub Google Drive.

Nagrody:

  1. Pierwsze miejsce: Nagroda główna w wysokości 2 000zł.
  2. Drugie miejsce: Nagroda dla drugiego miejsca w wysokości 1 500zł.
  3. Trzecie miejsce: Nagroda dla trzeciego miejsca w wysokości 1 000zł.
  4. Nagroda publiczności: Specjalna nagroda publiczności w wysokości 500zł.

Termin składania zgłoszeń:

Termin zgłoszeń mija 13 października 2023 roku. Nagrodzone filmy zostaną zaprezentowane podczas gali finałowej Festiwalu „Kinoterapia” w Ełku w dniu 29.10.2023r.

Sposób zgłoszenia:

Filmy należy przesyłać w formacie elektronicznym na adres email: marcel.bojar@eck.elk.pl.

Do filmu prosimy o dołączenie karty zgłoszenia, którą można pobrać tutaj.

Regulamin konkursu:

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu jest równoznaczne z przyjęciem zasad niniejszego regulaminu. Sprawy nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora ECK.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów filmu do udziału w naszym konkursie. To doskonała okazja, aby podzielić się swoimi twórczymi pomysłami i przyczynić się do promocji kinoterapii jako wartościowej formy terapii. Powodzenia!