Zapisy do Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej 2023/2024

Już po raz dziewiąty Kino ECK wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zaprasza szkoły i przedszkola do udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Zachęcamy do pobrania katalogu na rok szkolny 2023/2024 (Katalog NHEF 23/24), w którym znajdują się wszystkie informacje o naszym projekcie. Przygotowaliśmy cały katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomy nauczania (do pobrania poniżej). Mamy nadzieję, że tak opracowane wersje zachęcą nauczycieli i pedagogów do wyboru odpowiedniego cyklu dla swojej klasy bądź grupy przedszkolnej.

W nadchodzącym roku szkolnym zaplanowaliśmy w programie trzy nowe cykle:

  • nowy cykl dla przedszkoli: „Poznajemy emocje” – zależy nam bowiem, aby towarzyszyć najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości;
  • nowy cykl dla klas 7–8: „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – w ramach którego prezentujemy filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć;
  • nowy cykl dla szkół ponadpodstawowych: „Maturalne motywy w filmie i literaturze” – który, wraz z dotychczasowym cyklem „Film na maturze”, pomaga młodym ludziom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Ponadto w programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz – uwielbianej przez przedszkolaki – bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, zaś towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.

Cykle, które w tym roku są dostępne w Kinie ECK znajdą Państwo na stronie: Ełk Kino ECK CYKLE 2023/2024

Zapraszamy do zapisów poprzez formularz, który jest dostępny nhef.pl

Zapisy trwają od 22 maja do 4 października. Nasze kinowe lekcje zaczną się w drugiej połowie października.

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu:
Ewelina Zbydniewska
E-MAIL: ewelina.zbydniewska@eck.elk.pl
TELEFON: +48 725 333 400