20- te Święto Babcinego Pampucha i 40-lecie chóru „Pojezierze”

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, co każdego roku oznaczało organizację wyjątkowego wydarzenia jakim jest Święto Babcinego Pampucha.

Gdyby nie pandemia ludowe piosenki oraz pachnące wypieki karnawałowe pojawiłyby się w Ełckim Centrum Kultury już 20-ty raz!

Wydarzenie to jest nierozłącznie związane z zespołem „Pojezierze”, który obchodzi w tym roku swój jubileusz! Właśnie mija 40 lat od założenia zespołu, co miało miejsce w 1981 roku. W ciągu tych lat zespół zmieniał swój skład, jednak jego szeregi były nieprzerwanie zasilane przez grono ponad 20 entuzjastów muzyki ludowej i piosenki biesiadnej.

Dziś mamy dla Was muzyczne pozdrowienie od „Pojezierza”. Gdy na zewnątrz temperatury spadają poniżej zera, a mróz łaskocze nas w nosy, ogrzejmy się przy nagraniu, które powstało w słoneczne, letnie popołudnie. Razem z naszymi jubilatami pod kierownictwem instruktora Daniela Szejdy zanućmy dobrze Wam znaną „Piosenkę o Ełku”!

Jednocześnie naszemu zespołowi życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz by zawsze towarzyszyła im taka wspaniała energia!

Mamy nadzieję, że gdy tylko wrócimy do normalności spotkamy się w większym gronie, aby radośnie celebrować Wasz jubileusz!