I warsztaty z perkusji ciała oraz koncert w ramach projektu „Współpraca na rzecz włączenia społecznego „Obejmij Muzykę” za nami.

Od soboty w Ełckim Centrum Kultury rozpoczęły się dwudniowe warsztaty perkusji ciała podczas, których seniorzy z Polski i Litwy przygotowali występ taneczno-muzyczny, który poprzedził niedzielny koncert zespołu „Svaras 409”.

W niedzielne popołudnie przy ul. Pułaskiego dzięki dofinansowaniu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Litwa-Polska wystąpił zespól „Svaras 409”. Publiczność, która przybyła na koncert miała okazje usłyszeć największe przeboje jednego z najsilniejszych melodyjnych grup hard & heavy rock na Litwie.

W ramach realizacji projektu odbędą się jeszcze trzy koncert na naszym terenie. Już 23 września o godzinie 17.00 przy ul. Pułaskiego wystąpi dla Państwa litewski folklorystyczny zespół „Zvangucis”.

Zespół folklorystyczny „Zvangucis” został założony w 2014 roku w Centrum Kultury i Komunikacji w Alytus. Zespół składa się z 15 osób w różnym wieku – od 3 do 60 lat. Grupa śpiewa pieśni wiejskie, gra na instrumentach, tańczy, obchodzi święta kalendarza, przygotowuje koncerty i wieczory.
Celem zespołu jest kontynuacja autentycznego tradycyjnego śpiewu i muzyki, reprezentującego miasto Alytus.

Koncert w dniu 23 września tak samo jak w ten weekend poprzedzą dwudniowe warsztaty perkusji ciała, które poprowadzi Krzysztof Guzewicz. Zapisy na warsztaty ruszą od dnia 12 września 2018r.. Udział w warsztatach jak i w koncercie jest bezpłatny.