Zajęcia fotograficzne

Dwa pierwsze spotkania rozpoczynające sezon w Szkole Artystycznej są bezpłatne! Serdecznie zapraszamy!

ABC Fotografii – podstawowy kurs fotografii

Kurs „ABC fotografii” adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą poznać tajniki techniki i sztuki fotograficznej, nauczyć się świadomie korzystać z funkcji aparatów fotograficznych, potrafić odróżniać złe fotografie od dobrych, jak również zapoznać się z dorobkiem największych mistrzów fotografii.

Ten kurs fotografii praktycznej zainteresuje zarówno tych, którzy fotografują smartfonem, a pragną poprawić swoje umiejętności fotograficzne, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aparatem fotograficznym.

Kurs „ABC fotografii”, to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, czyli sesje fotograficzne o charakterze studyjnym i plenerowym, po których zawsze odbywać się będą konsultacje fotograficzne, polegające na nauce weryfikacji dokonanych zdjęć.

Zajęcia praktyczne będą poprzedzane wykładami o podstawowych zasadach fotografowania poszczególnych tematów oraz prezentacjami najlepszych przykładów do naśladowania.

Grupa początkująca wtorek 16:30-18:00, sala nr 25 ECK, Koszt 50 zł

Instruktor: Radosław Krupiński

 

„Fotografia od A do Z” czyli: od sztuki widzenia do wystawy fotografii

Kurs ten adresowany jest do średnio zaawansowanych i dociekliwych adeptów fotografii, którzy w oparciu o podstawowe umiejętności obsługi aparatu fotograficznego, które już poznali, pragną wejść w świat fotograficznej sztuki.

Kurs jest również adresowany jest do tych, którzy chcą uczynić z fotografii osobistą formę wypowiedzi twórczej – nauczyć się świadomego języka fotografii.

Kurs dotyczył będzie podstawowych tematów fotograficznych, które są najczęściej stosowane w codziennym życiu, jak również te, które są najczęściej wykorzystywane do wspierania wszelkich działań biznesowych: od prezentacji zdjęć na stronach internetowych, poprzez fotografię sprzedaży towarów, fotografię reporterską, ślubną, aż do fotografii reklamowej.

Kurs oparty będzie o szereg ćwiczeń praktycznych. Gościnnie kurs prowadzić będą także: Piotr Bułanow (techniki specjalne fotografii pejzażowej), Piotr Malczewski (fotografia przyrodnicza i pejzażowa), Marek Miś (fotografia micro i makro), oraz inni.

Grupa średniozaawansowana wtorek 18:00-19:30, sala nr 25 ECK, Koszt 50 zł

Instruktor: Radosław Krupiński

PROWADZĄCY: Radosław Krupiński

Fotograf i kurator wystaw fotograficznych, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny, nauczyciel fotografii; w latach 80. i 90. ub. wieku współpracował z interdyscyplinarną grupą artystyczną SDS, prowadził (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klub fotografików PAcamera CLUB (od 1990 r.) oraz Galerię Fotografii PAcamera w Suwałkach (1990 –1999), której był pierwszym kuratorem; założyciel Galerii Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach (patronat Związku Polskich Artystów Fotografików), którą prowadził w latach 2007 – 2012; fotoreporter prasy lokalnej na Suwalszczyźnie (1987-1998) oraz fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora w latach 1999-2002, wydawnictwa Murator w Warszawie w latach 2003-2004); założyciel suwalskiej Małej Szkoły Fotografii w 2004 r.; obecnie również wykładowca Akademii Fotografii w Białymstoku. Laureat znaczących konkursów fotograficznych (m. in.: Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Biennale Krajobrazu Polskiego, Konfrontacje Fotograficzne); udział w ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych fotografii artystycznej w kraju i europie. Autor wielu realizacji fotograficznych o charakterze komercyjnym (dla m. in.: IKEA, Galerie Handlowe CENTRUM Warszawa, Volkswagen Polska) oraz publikacji wydawniczych (ilustracje albumowe i prasowe) i internetowych (strony firm i użytkowników indywidualnych). Specjalizuje się w fotografii portretowej.

Fotografia Podróżnicza i Reporterska

Zajęcia skupiają się na fotografii wg zasady H.C.Bressona „decydującego momentu”. Niejednokrotnie widząc jakiś przelatujący moment nie wiemy jak uwiecznić go na fotografii. Zajęcia pozwolą uczestnikom  na utrwalenie  ulotnej chwili  aparatem fotograficznym. Omówimy zagadnienia fotografii reporterskiej, podróżniczej, ale również jak radzić sobie w skrajnych sytuacjach.

Grupa wiekowa: 18+, sobota 13:00-14:00, sala nr 33, Koszt 50 zł

Instruktor: Artur Gutowski

PROWADZĄCY: Artur Gutowski

Laureat Grand Prix w konkursie National Geographic. Zdobywca III miejsca w konkursie Sony National Awards oraz II i III miejsca w konkursie IPA Los Angeles. Swoje prace publikuje między innymi w National Geographic, Kontynenty, Newseek.pl, Poznaj Świat, VICE. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.