Romantyzm w muzyce i poezji Kościół pw Najświętrzego Serca Jezusowego

Kościół pw Najświętrzego Serca Jezusowego Romantyzm w muzyce i poezji

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej IX edycja 2017

07
maj
2017
Kościół pw Najświętrzego Serca Jezusowego
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół pw Najświętrzego Serca Jezusowego,
Wstęp wolny

Andrzej Chorosiński studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie czy Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Town Hall w Adelajdzie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox.

W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.

W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im./ K.Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W latach 1993 – 2000 był członkiem Prezydium AECAM – Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych.

W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdrój, przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.

Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce /Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, kościół parafialny w Polkowicach/ Niemczech, Kanadzie i Japonii.

Wraz z organistą Bazyliki św. Piotra uczestniczył w muzycznej oprawie uroczystości Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.

Dominika Figurska urodzona 29.12.1978 w Elblągu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Spektakle dyplomowe ukończyła pod kierunkiem Jerzego Stuhra i Andrzeja Wajdy. Debiutowała rolą Ofelii w „Hamlecie” w Teatrze Stu w Krakowie w reż. Krzysztofa Jasińskiego.Wystąpiła tam u boku Krzysztofa Globisza, Anny Dymnej.

Od 2001 r. związana ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie współpracowała z wybitnymi reżyserami: Krystianem Lupą, Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem i innymi. Współpracuje wciąż z Teatrem Stu w Krakowie -„Biesy” F. Dostojewskiego,” Król Lear” W. Shakesperae.

W Warszawie można ją zobaczyć w spektaklu „Boeing, Boeing” w teatrze Buffo. Występowała na scenach teatralnych w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz na wielu scenach w Europie.

Szerokiej publiczności znana jest głównie z serialu ” M jak Miłość” i „Ratownicy”, a obecnie występuje w serialu „Barwy szczęścia”.

Program:

Felix Mendelssohn Bartholdy VI Sonata d moll /1809-1847/

Sonety Krymskie i Ballady A.Mickiewicza
Robert Schumann 6 Etiud w formie kanonu /1810-1856/

Sonety Krymskie
Karol Szymanowski Etüde b-Moll, op. 4, Nr. 3 1882-1937 ( transkr.Alistair Wightman)

Sonety Krymskie, Ballady
Fryderyk Chopin Nokturn Es dur /Transkr. E.Lemare/ /1810-1849/

Sonety Krymskie, Ballady
Cesar Franck Andantino g moll /1822-1890/
Theodore Dubois Toccata G dur /1837-1924/