koncert „Głos Kobiety”

„Głos Kobiety” koncert

29
kwi
2022
sala widowiskowa
godz. 19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,
bezpłatne wejściówki w kasie ECK

Wszystkie wydane dotychczas wejściówki zachowują ważność.

„Głos Kobiety” to koncert utworów głównie z repertuaru płci pięknej oraz kompozycji autorskich Sylwii Wasilewskiej, które w szczególny sposób opisują różne głosy współczesnej kobiety i jej radość, szczęście, a także smutki, niespełnione miłości czy też różne barwy macierzyństwa. Będą to piosenki smooth jazzowe, soulowe, popowe z repertuaru m.in.  Adele, Sade oraz innych artystek w autorskich aranżacjach, które są szczególnie bliskie wokalistce, ale z pewnością każda kobieta się z nimi utożsami. Koncert to wspaniała okazja uczcić ten dzień i zrelaksować się przy sentymentalnej muzyce wykonywanej przez świetnych instrumentalistów oraz odpłynąć z ciepłym głosem wokalistki.

Skład zespołu:

Sylwia Wasilewska — śpiew
Tymoteusz Ławrukajtis — instrumenty klawiszowe, syntezator
Kamil Skorupski – saksofon

 

Sylwia Wasilewska — wokalistka, autorka tekstów i muzyki, wykwalifikowana specjalistka od głosu (emisja, śpiew, rehabilitacja) oraz oddechu – pracuje w podejściu holistycznym, wykładowca akademicki emisji głosu oraz właścicielka szkoły śpiewu Vocaling Studio w Ełku, anglistka. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Katowicach, absolwentka Policealnego Studium Wokalnego w Szczecinie w specjalności aktor scen muzycznych. Przez wiele lat związana była z Ełckim Teatrem Tańca, gdzie śpiewała, tańczyła i grała w musicalach „Moje Włosy” (główna rola), „Carmen”, „Topicha”, „Musicale, Musicale”, „Podróż Sentymentalna”. Finalistka konkursów ogólnopolskich: Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Śpiewała i tworzyła autorskie utwory z zespołem Młynelk, współpracuje z pianistą Tymoteuszem Ławrukajtisem oraz saksofonistą Kamilem Skorupskim, występowała gościnnie z zespołem 48h, Tymonem Tymańskim, Marią Sadowską, Mariką. Podczas zamknięcia nas w domach w czasie pandemii organizowała Koncerty Balkonowe, na które zapraszała zaprzyjaźnionych muzyków i swoich uczniów. Prelegentka na Międzynarodowych Seminariach Naukowych „GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA”. Specjalistka od pracy z tzw. refluksowym głosem, prowadząca bloga Refluksowy Głos, któremu to poświęciła swoją pracę magisterską.

Tymoteusz Ławrukajtis

Pianista, kompozytor, aranżer, utalentowany i obdarzony niezwykłą muzyczną wrażliwością i wyczuciem, akompaniator na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współzałożyciel i kompozytor w zespole Jazzalians. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu jazzowego Krzysztofa Herdzina. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w specjalności edukacja muzyczna. Współpracował z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie przy projekcie 10-lecia chóru „Cantores Varmienses”.

Kamil Skorupski – saksofonista jazzowy, kompozytor, aranżer.

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach klasy saksofonu dr. hab. prof. AM Jerzego Główczewskiego, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie klasy saksofonu prof. Pawła Gusnara oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie klasy saksofonu Michała Kulentego. Jest saksofonistą dysponującym ciekawym, indywidualnym brzmieniem saksofonu, posiadającym umiejętności improwizacji w każdym ze stylów muzyki rozrywkowej i jazzu, bogate pomysły improwizatorskie mieszczące się w kanonach wymaganej estetyki każdego stylu muzycznego.

Koncertując współpracował z takimi muzykami, jak: Michelle John (UK), Phillip Carter (USA), Mark Bestwick (UK), Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Marek Bałata, Sławek Uniatowski, Krzysztof Dziedzic, Heinz von Moisy (DE), Jacek Bończyk, Wawrzyniec Prasek, Marcin Nagnajewicz, Karol Sypytkowski, Maciej Dziemski. 24 listopada 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty artysty „Questions for tonight” w sali Opery i Filharmonii Podlaskiej, podczas której Kamil Skorupski wraz z zespołem wystąpił również jako support przed legendą jazzowej gitary Johnem Scofieldem. Od 2016 roku artysta współpracuje z Big Bandem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz zespołem 48H z Ełku. Od 2009 roku prowadzi klasę saksofonu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku jak również w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Olecku.