ONY Program Teatr Polska

ONY Program Teatr Polska

Spektakl Białostockiego Teatru Lalek

17
Lis
2018
Sala widowiskowa ECK
17:30
Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa ECK,

Cóż można napisać o „Onym?” Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z nim u schyłku jego niezwykłego żywota.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Jacka Malinowskiego, okraszona klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów (Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė) to propozycja dla całej rodziny. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję (http://www.teatrpolska.pl/spektakle/79-ONY/).

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Jacek Malinowski

Scenografia: Giedrė Brazytė

Muzyka: Antanas Jasenka

Multimedia: Mantas Bardauskas

Obsada: Łucja Grzeszczyk, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk

70 min.

UWAGA! Zapraszamy młodzież 12+ na warsztaty po spektaklu, o godz. 18:45 (sala Zebra).
Warsztaty „Teatr jako wehikuł” poprowadzi Tomasz Damulewicz – specjalista ds. edukacji BTL. Zajęcia będą dotyczyć języka i środków poetyckich użytych w spektaklu „Ony”. Warsztat rozpocznie się pracą w grupach prowadzoną metodami pogadanki pedagogicznej, burzy mózgów i heurezy, której zadaniem będzie wskazanie i wyjaśnienie podstawowych problemów spektaklu w oparciu głównie o analizę języka i środków poetyckich użytych w „Onym”.
Najlepiej, żeby uczestnikami warsztatów były osoby obecne na spektaklu.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy: sekretariat@eck.elk.pl, 87 621 80 00

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

teatr polska