SZTUKA KOLORU – kolor w sztukach wizualnych

Ruszamy z ZAPISAMI!

6 wyjątkowych warsztatów dla młodych i trochę starszych 🙂

Przez całe lato będzie naprawdę KOLORowo 🙂

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj.

Należy ją dostarczyć do Ełckiego Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47 lub elektronicznie na adres malgorzata.galczynska@eck.elk.pl

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona 😉

Więcej informacji znajdziecie poniżej.

O projekcie

Pod tą nazwą kryje się cykl działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży, dorosłych i seniorów. Sztuka koloru to spotkania z artystami, w trakcie których uczestnicy będą mogli rozwijać swoją kreatywność, umiejętności manualne oraz wiedzę. Sześć warsztatów przybliży uczestnikom różne dziedziny „obcowania z kolorem”, a cały cykl zwieńczy wystawa „Full color”.

Warsztaty:

  • Mural (prowadzący: Grzegorz Radziewicz)

Uczestnicy będą mieli możliwość pracowania z nową powierzchnią, perspektywą i kolorem w dużej skali. Grupa zaprojektuje oraz wykona mural na ścianie Amfiteatru Ełckiego Centrum Kultury. Zapisy ruszą już wkrótce.

Grupa docelowa: młodzież (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

  • Na blejtramie (prowadzący: Łukasz Gireń)

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się o tajnikach oraz ciekawych rozwiązaniach w pracy z kolorem w technice akrylu. Będą pracować na profesjonalnych blejtramach, a prowadzący omówi główne problemy oraz efekty związane z mieszaniem farb.

Grupa docelowa: dorośli i seniorzy (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

  • Akwarela (prowadzący: Stefan Wyszkowski)

Warsztat polegać będzie nie tylko na wydobyciu malarskiej ekspresji, ale przede wszystkim na poznaniu tajemnic warsztatu technik akwarelowych. Warsztat ten zakłada nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale też możliwość wyrażenia emocji, uzyskania swobody twórczej oraz znalezienia właściwych i indywidualnych środków plastycznego wyrazu.

Grupa docelowa: młodzież (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

  • Barwienie (prowadząca: Ewa Chacianowska)

Sztuka koloru to nie tylko malarstwo. Podczas tego warsztatu uczestnicy poznają tajniki barwienia tkanin: eksperymentowania z materiałami, kolorami, wzorami. Grupa pozna techniki barwienia tkanin takie jak shibori oraz metoda stempla, dzięki czemu każdy uczestnik stworzy unikatową, własną tkaninę.

Grupa docelowa: dorośli i seniorzy (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

  • Kolograf (prowadzący: Marta Muszyńska – Józefowicz)

Warsztat polegać będzie na poszukiwaniach i eksperymentowaniu z fakturami. Możliwość odbijania różnego rodzaju materiałów, rysunków i multiplikacja będzie punktem wyjścia do rozważań i prac warsztatowych.

Grupa docelowa: młodzież, dorośli i seniorzy (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

  • Monidło (prowadzący: Katarzyna Zabłocka)

Uczestnicy dowiedzą się czym jest monidło oraz zgłębią warsztat manualnego kolorowania czarno-białych zdjęć. Grupa będzie pracować zarówno na zdjęciach krajobrazów, jak i portretach. Każdy uczestnik będzie mógł się zapoznać z pracą z kolorowymi tuszami.

Grupa docelowa: dorośli i seniorzy (15 osób)

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych.

 

Realizacja projektu: 1 maja – 31 grudnia 2021 r.

Wartość projektu: 47 350,00 zł, w tym dofinansowanie – 33 000,00 zł.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 209 r. o grach hazardowych.