Zajęcia taneczne

SALSA

Salsa – to gorący latynoski taniec. Charakteryzuje się dużą elegancją z bogatym stylingiem. Główny nacisk podczas zajęć Salsy w Parach kładziony jest na takie tańce jak: salsa i merengue, ponadto poznajemy podstawy cumbii, bachaty, cha-cha, itp.

grupa wiekowa: 15+     instruktor: Łukasz Sakowicz

TANIEC UŻYTKOWY

Jeśli obawiasz się zbliżającego wesela, masz ważną imprezę, boisz się deptania po nogach, a może po prostu chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę na parkiecie – TEN KURS JEST DLA CIEBIE! Taniec użytkowy to forma, którą możesz wykorzystać podczas każdej okazji. Tradycyjny krok na dwa może być ciekawie urozmaicony prostymi, lecz efektownymi figurami. Nauczymy Cię jak interpretować muzykę i idealnie prowadzić partnerkę bądź dać się poprowadzić w tańcu partnerowi. Kurs trwa 8 tygodni.

grupa wiekowa:  15+     instruktor: Łukasz Sakowicz

BACHATA

Zmysłowy taniec latynoski i muzyka rodem z Dominikany. Obok salsy jest to jeden z rytmów najczęściej słyszanych na imprezach salsowych. Taniec ten charakteryzuje się bliskością partnerów oraz dynamiczną pracą bioder akcentującą uderzenia w muzyce. Podstawy bachaty zna właściwie każdy, kto kiedyś uczył się salsy. Względna swoboda w wykonywaniu figur pozwala na skupienie się bardziej na rytmie, zmysłowości tańca oraz wykonywaniu ciekawych obrotów czy też widowiskowych dipów (przechyleń) partnerki. To gorący taniec sprzyjający nawiązywaniu nowych lub zacieśnianiu starych znajomości. Najbardziej znanym bachatowym przebojem jest wakacyjny hit: piosenka „Obsesion” zespołu Aventura.

grupa wiekowa: 15+       instruktor: Łukasz Sakowicz

BABY DANCE

Zajęcia z nastawieniem na gry i zabawy ruchowe z muzyką mające na celu kształtowanie słuchu, umiejętność poruszania się w przestrzeni i kształtowanie koordynacji ruchowej.

grupa wiekowa: 4-5 lat     instruktor: Izabela Frąckiewicz

KIDS DANCE

Na zajęciach dzieci  poznają podstawy tańca nowoczesnego (Hip-Hop), od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wspólna zabawa z rówieśnikami oraz poznawanie podstawowych kroków i figur tanecznych to najlepsza droga rozwoju dla Twojego dziecka. Muzyka i taniec uczą koordynacji oraz poprawiają sprawność ruchową dzieci. Na zajęciach nauczą się również współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji.

Stałym elementem zajęć będą zabawy ruchowe, rytmiczne i taneczne.

grupa wiekowa: 6-7 lat     instruktor: Izabela Frąckiewicz

HOUSE DANCE

Taniec House, podobnie jak to ma miejsce w większości stylów z rodziny street dance, w swojej genezie był tańcem socjalnym, powstałym w latach 80-tych. Zaadaptował na swoje potrzeby kroki i ruchy z bardzo wielu źródeł – między innymi z capoeiry, jazzu i salsy. Ma wiele odmian i technik, które często znacznie różnią się między sobą. Najbardziej charakterystycznym elementem tańca House jest technika nazywana „jackingiem”, która polega na poruszaniu tułowia do przodu i do tyłu w charakterystycznym falującym ruchu. Charakterystyczne są też kroki i sposób poruszania się, polegający na niskich, płynnych podskokach.

grupa wiekowa: 8-12 lat instruktor: Izabela Frąckiewicz

STREET DANCE JUNIOR

Uczestnicy na zajęciach poznają kroki, schematy taneczne oraz mają możliwość konfrontacji swojej wiedzy. Uczą się także wykorzystywania zdobytej wiedzy na zajęciach podczas konfrontacji i pracy w zespole.

grupa wiekowa: 8-10 lat    instruktor: Izabela Frąckiewicz

STREET DANCE

Zajęcia mają za zadanie rozwinąć rytmikę, koordynację ruchową oraz sprawić, że młodzi ludzie nabiorą pewności i wiary w swoje umiejętności. Zajęcia składają się z rozgrzewki, doskonalenia izolacji ciała oraz ćwiczeń rytmicznych. Młodzież poprzez takie zajęcia nauczy się pracować w grupie oraz  umocni relacje międzykoleżeńskie. Poznawane są nowe kroki i style taneczne z rodziny STREET DANCE. Wszystko ostatecznie jest łączone w energiczną choreografię, którą grupy prezentują na licznych wyjazdach i pokazach.

grupa wiekowa: 12+    instruktor: Izabela Frąckiewicz

GRUPA TANECZNA 18+ VAT

Grupę tworzą niesamowicie pozytywni i otwarci ludzie, którzy lubią muzykę, taniec i wyzwania. Zajęcia odbywają się w stylu street-dance i są taneczną zabawą.

grupa wiekowa: 25+    instruktor: Izabela Frąckiewicz

BALET

Taniec klasyczny wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową. Jest symbolem piękna, ładu i wysokiej klasy.

grupa wiekowa: 4-5 lat, 5+, 7+    instruktor: Jolanta Stefanowicz-Najman

ZUMBA KIDS

Zajęcia wprowadzą dzieci i młodzież w świat fitness’u poprzez taniec, sam fitness i wyrobią u nich zdrowy pogląd na życie.

grupa wiekowa: 7-12 lat    instruktor: Elżbieta Kozłowska-Plak

STRONG BY ZUMBA

Zajęcia łączące trening interwałowy o wysokiej intensywności ze specjalnie przygotowaną muzyką, która motywuje do wysiłku. Zajęcia dają spektakularne efekty: sprawność, wzmocnienie, elastyczność oraz kształt.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Elżbieta Kozłowska-Plak

ZUMBA FITNESS

Zajęcia łączące w sobie elementy tańca i aerobiku. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Elżbieta Kozłowska-Plak

TANIEC Z ELEMENTAMI CHOREOTERAPII

Choreoterapia, inaczej dance therapy, to terapia tańcem i ruchem. Zajęcia polegają na pracy z ciałem przy różnorodnej muzyce. Terapia nie ma na celu nauki kroków tanecznych. Istotą choreoterapii jest rozładowanie stresu i pomoc w otworzeniu się na własne potrzeby i emocje. Z terapii korzystają osoby z zaburzeniami osobowości, niepełnosprawni a także ludzie, którzy mają problemy z rozładowaniem napięcia.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Anna Wolska

ROCK and ROLL

Rock and roll to energetyczny taniec powstały z inspiracji muzyką jazzową. Kroki i figury rock and rolla nie należą do najłatwiejszych, jednak taniec ten jest na tyle emocjonalny, że może ponieść każdego, nawet początkującego tancerza. Aby opisać taneczny styl rock and rolla, wystarczy jedno słowo – szalony!

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Anna Wolska

VIET TAI CHI

Viet Tai Chi to system gimnastyki zdrowotnej oparty na specjalnie dobranym zestawie ćwiczeń służących ogólnej regeneracji i wzmocnieniu organizmu. To prosty sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Anna Wolska

zapisy:

Dział Edukacji Kulturalnej – Szkoła Artystyczna (sekretariat, pok. 11)
Armii Krajowej 21
19-300 Ełk
tel. 87 520 00 48; 726 333 200

opłata za zajęcia:

nr konta: 16 1020 4724 0000 3702 0066 1959 lub w księgowości ECK, ul. Wojska Polskiego 47, 19-300 Ełk