Zajęcia plastyczne

ZAKĄTEK MAŁEGO ARTYSTY

Rozwijanie zdolności plastycznych z wykorzystaniem wielu technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.

grupa wiekowa: 4-5 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

 

MAŁY PICASSO

Rozwijanie zdolności plastycznych z wykorzystaniem wielu technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.

grupa wiekowa: 6-8 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

 

FABRYKA SZTUKI

Rozwijanie zdolności plastycznych z wykorzystaniem wielu technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele.

grupa wiekowa: 9-14 lat    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

 

STUDIO MALARSTWA I RYSUNKU

Rozwijanie zdolności plastycznych z wykorzystaniem wielu technik: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika, pastele. Zajęcia przygotowują do egzaminów do szkół plastycznych.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Iwona Turowska-Wasilewska

 

PROJEKTOWANIE MODY

Zajęcia z projektowania kierowane do osób, które chcą rozwijać swoją pasję i są ciekawe odrywania świata mody poprzez zabawę. Warsztaty polegają na zapoznaniu uczestników z podstawami w nazewnictwie barw,  pracy w materiale i kolorze oraz na praktycznym działaniu z trendami. W użyciu są głównie tkaniny, folie, papier, gazety oraz modele lalek. Uczymy się robić szkice i projekty oraz bazując na nich realizujemy wybrane prace na modelach. Dodatkowo tworzenie akcesoriów zdobniczych takich jak np., koraliki i torebki.

grupa wiekowa: 5-7 lat, 8-10 lat    instruktor: Agnieszka Łankowska

 

ŚWIAT ZABAWEK

Podczas tych zajęć uczestnicy nauczą się tworzenia maskotek, wielofunkcyjnych zabawek z takich materiałów, jak papier, drewno i różnego rodzaju tkaniny. Innymi narzędziami w pracy będzie: ozdobna tekturka falista, makarony, koraliki, piórka, tasiemki, brokat, sznurki papierowe, puszyste druty, styropian, kabelki kolorowe oraz wiele innych materiałów, które podpowie nam nieograniczona skarbnica wyobraźni. Przez kreatywną zabawę dzieci nauczą się tworzenia maskotek z filcu, tworzenia szablonów z papieru, zabawek z drewna, origami, tworzenia wielofunkcyjnych pojemników, łączenia papieru bez użycia kleju, płaskorzeźby, pracy w materiale, decoupaqe, kolażu.

grupa wiekowa: 6-12 lat   instruktor: Agnieszka Łankowska

 

BARWOTEKA

Uczestnicy zajęć będą poprzez zabawę poznawali nazewnictwo, zasady podstaw kolorystyki i mieszania barw. Uczymy się rozpoznawania różnych rodzajów farb oraz używania ich na wybranych gramaturach papieru oraz tkaniny. Głównymi narzędziami pracy będą farby takie jak: akryle, plakatówki, akwarele oraz pastele mokre i suche. Podkłady: papier o różnych gramaturach, płótno, tektura, kalka.  Zajęcia rozwijają sprawność manualną oraz rozbudzają wyobraźnię. Zajęcia pozwalają komunikować się ze światem w sposób niewerbalny, czego wyrazem może być każda forma twórczości.

grupa wiekowa: 4-5 lat i 6-8 lat    instruktor: Agnieszka Łankowska

 

GLINOLANDIA

Zajęcia ceramiczne, na których za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako piękne kształty. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia i cierpliwości.

grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Fiedoruk

 

WARSZTATY CERAMICZNE

Nauka jest prowadzona metodą „krok po kroku” począwszy od mieszania gliny szamotowej, poprzez ugniatanie, naukę różnych technik takich jak formowanie z pałeczek, pasków, misek, miseczek, waz, świeczników, rzeźb.

grupa wiekowa: 15+    instruktor: Jerzy Fiedoruk

 

MAŁY EINSTEIN

Warsztaty kreatywności, w czasie których uczestnicy poznają właściwości fizyczne materiałów, ich oddziaływanie na siebie – będą eksperymentować  i tworzyć nowe obiekty. Nauka fizyki poprzez zabawę i twórczość.

grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Romanowski

 

TAJEMNICZY ŚWIAT GIER LOGICZNYCH

Zajęcia z gier logicznych obejmować będą podstawy takich gier jak szachy (w wersji towarzyskiej i sportowej), warcaby oraz go. Na zajęciach uczestnicy  zaprojektują i wykonają plastycznie własne gry logiczne płaskie i przestrzenne. Uczestnictwo w grach logicznych może być ważnym ćwiczeniem okazywania emocji i kształtowania ich odreagowania.

grupa wiekowa: 6-12 lat    instruktor: Jerzy Romanowski

zapisy:

Dział Edukacji Kulturalnej – Szkoła Artystyczna (sekretariat, pok. 11)
Armii Krajowej 21
19-300 Ełk
tel. 87 520 00 48; 726 333 200

opłata za zajęcia:

nr konta: 16 1020 4724 0000 3702 0066 1959 lub w księgowości ECK, ul. Wojska Polskiego 47, 19-300 Ełk