Teatr 30 Minut

Powstał we wrześniu 1995 roku. W skład zespołu wchodzi młodzież szkół średnich, pragnąca poznać podstawy pracy teatralnej. Zespół wpisuje się w nurt teatru alternatywnego, stawiając za cel samoświadomość i autoekspresję.

Zajęcia służą kształtowaniu wrażliwości na duchowy aspekt ludzkiego istnienia, spełniając przy okazji rolę autoterapii poprzez kontaktowanie i oswajanie z emocjonalną stroną osobowości.

Poprzez to próbują wpływać na postrzeganie piękna, uczynić czynnej postawy wobec rzeczywistości, kształtować myślenie, estetykę, poszerzać obraz świata.

Jeśli kochasz teatr, chcesz sprawdzić czy praca aktora jest dla Ciebie, chcesz poznać wspaniałych ludzi i świetnie się bawić odpoczywając od codzienności?

W takim razie zapraszamy Cię na nasze zajęcia teatralne, które regularnie odbywać się będą w ECK w każdy poniedziałek w sali 25 (I piętro).

Marek Cichucki – urodził się 22.09.1961 roku w Suwałkach.

Ukończył szkołę podstawową i szkołę średnią w Augustowie. Studiował na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi pod kierunkiem prof. Marii Kaniewskiej, prof. Zofii Petri, prof. Barbary Ostrowskiej, prof. Michała Pawlickiego, prof. Jana Zdrojewskiego, Adama Hanuszkiewicza, Macieja Prusa, Janusza Pieczuro. Studia ukończył z wyróżnieniem obroniwszy pracę dyplomową „Początki nowoczesnej inscenizacji – przełom XIX i XX wieku” w 1985 roku. W czasie studiów występował w przedstawieniach dyplomowych starszych roczników – „Romeo i Julia” w 1983 roku i „Bal manekinów” 1984 roku, a także w przedstawieniach w zawodowym teatrze – „Lorka” w 1984 roku. Będąc studentem przyjął angaż w Teatrze Studyjnym’83 w Łodzi, gdzie otrzymał nagrodę krytyki „Najlepszy debiut sezonu”. Następnie otrzymał angaż w Teatrze Nowym w Łodzi, a później w Zespole Janusza Wiśniewskiego w Warszawie. Współpracował z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem Buffo w Warszawie, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem Formalnym w Sankt Petersburgu, Teatrem Alfred ve dvoře w Pradze, Teatrem Novogo Fronta w Pradze. Obecnie związany z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku i Teatrem Nowym w Łodzi. W pracy zawodowej poszerzał wiedzę:
– roczny staż na wydziale Teatru Niewerbalnego w Akademii Sztuk w Pradze,
– ukończył kurs dramy w Łódzkiej Akademii Dramy.
– studia podyplomowe Coaching i Mentoring Organizacyjny na Uniwersytecie Łódzkim
– Zarządzanie Kulturą również na Uniwersytecie Łódzkim,
– posiada stopień nauczyciela kwalifikowanego
– warsztat u pana Zygmunta Molika,
– warsztat improwizacji,
– warsztat opowiadania historii,
– jest trenerem programu „Odyseja umysłu”.

Może poszczycić się realizacją monodramów, za które otrzymał nagrody na festiwalach i przeglądach twórczości. Współpracował przy międzynarodowych projektach teatralnych jako aktor, a także jako koordynator. Pracuje warsztatowo z młodzieżą artystyczną, z którą zrealizował jako pedagog, scenarzysta i reżyser przedstawienia operowe oraz dramatyczne nagradzane na przeglądach twórczości.

„TEATR 30 MINUT”

Zapraszamy młodzież szkolną od 14 roku życia do udziału w zajęciach teatralnych, które kształcą umiejętność pracy w grupie oraz przygotowują do występu przed publicznością.W pracy korzystamy z metod wypracowanych przez teatr akademicki, a także dramę oraz improwizację.Przygotowując premierę spektaklu ćwiczymy kompozycję ruchu scenicznego, improwizację na zadany temat, dykcję i wymowę oraz kompozycję utworu scenicznego.Cykl zajęć kończy się spektaklem z udziałem uczestników.

  • grupa wiekowa: 14 +
  • cena: zwolniona z opłat
  • poniedziałek sala nr.25 w ECK 15:00-18:00

 

pliki do pobrania: