Pracownia modelarska

Pracownia modelarska Ełckiego Centrum Kultury powstała w 1980 roku z inicjatywy grupy ełckich modelarzy. Początkowo specjalizacją modelarni były wyczynowe modele akrobacyjne latające na uwięzi, oraz modele rakiet. W chwili obecnej modelarze wykonują również modele zdalnie sterowane latające i pływające z napędem spalinowym oraz elektrycznym. Od początku swej działalności modelarze zrzeszeni w klubie co roku biorą czynny udział w zawodach organizowanych przez Aeroklub Polski i Ligę Obrony Kraju, jak również w zawodach poza granicami kraju.

W miarę możliwości organizujemy również zawody modelarskie na terenie miasta.

Od 1983 roku rozegrano w Ełku 12 Półfinałów Mistrzostw Polski Modeli Akrobacyjnych na uwięzi dla juniorów i seniorów oraz 4 Mistrzostwa Aeroklubu w tej klasie modeli.

Od 1995 roku organizowany jest w ECK Konkurs Modeli Kartonowych, a od 2001 roku rozgrywane są Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Pływających Modeli Redukcyjnych.

Do pracowni przyjmowani są wszyscy chętni, którzy ukończyli 11 lat.

instruktor:

KRZYSZTOF STOLECKI – Instruktor modelarstwa od 1989 roku, wielokrotny reprezentant w mode­larstwie latającym i pływającym. Zdobywca I-go miejsca w klasie wodnych samolotów sterowa­nych – Catalina w 2010 roku.

Grafik zajęć modelarni:

wtorek, środa, czwartek, piątek – 16.00-19.00

Ełckie Centrum Kultury
Wojska Polskiego 47, 19-300 Ełk
Telefon: 87 621 52 50

pliki do pobrania: