Zajęcia ceramiczne

Dwa pierwsze spotkania rozpoczynające sezon w Szkole Artystycznej są bezpłatne! Serdecznie zapraszamy!

Grafika i druk w ceramice

Jest to propozycja nowych w ECK zajęć z dziedziny ceramiki i grafiki. Poznamy techniki tworzenia przede wszystkim płaskich form (kafle, płytki etc.). Będziemy nanosić na nie nasze własne projekty z zastosowaniem różnych technik graficznych i drukarskich.
Nauczymy się malowania tlenkami, sgraffito, druku wklęsłego, monotypii i wielu innych ciekawych technik.

Grupa wiekowa: 16+, czwartek 16:00-17:45 ECK, Koszt:60 zł

Instruktor: Jerzy Fiedoruk

Glinolandia

Zajęcia ceramiczne, na których za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako piękne kształty. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia i cierpliwości.

Grupa wiekowa: 6-12 lat, wtorek 15:00-15:45, czwartek 15:00-15:45, ECK, Koszt: 60 zł

Instruktor: Jerzy Fiedoruk

Warsztaty Ceramiczne

Nauka jest prowadzona metodą „krok po kroku” począwszy od mieszania gliny szamotowej, poprzez ugniatanie, naukę różnych technik, takich jak formowanie z pałeczek, pasków, misek, miseczek, waz, świeczników, rzeźb.

Grupy wiekowe:

  • Początkująca 15+, środa 15:00-16:30, ECK, Koszt: 70 zł
  • Kontynuująca 15+, czwartek 16:00-18:00, ECK, Koszt:70 zł

Instruktor: Jerzy Fiedoruk

Jerzy Fiedoruk:
Od ponad 15-tu lat zajmuje się tworzeniem ceramiki nie tylko użytkowej, a od 10-ciu lat działa na własną rękę – www.lipowa.tk.

Absolwent Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (obecnie MULRA w Woli Sękowej), cechowy mistrz  zawodu „Ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych”. Ceramika to jego pasja i sposób na życie.