Chór Pojezierze 55+

Chór seniora to nie tylko grupa wykonująca pieśni, piosenki, piosneczki o bardzo zróżnicowanej tematyce, ale przede wszystkim grupa ludzi, która wspaniale się ze sobą bawi na scenie jak i na próbach. Wszyscy którzy mają niespełnione marzenia śpiewacze z młodości zrealizują je właśnie w tej grupie.

  • grupa wiekowa: 55+

Zajęcia

  • wtorek 15:30 – 17:30,
  • czwartek 15:30 – 17:30

Zespół „Pojezierze” powstał w Ełckim Centrum Kultury w 1981 r. Do powstania zespołu przyczyniło się wiele osób, tych co kochają ludowe piosenki i mazurską tradycję. Pierwszym instruktorem była p. Maria Rosińska. Prowadziła zespół do roku (2000) dwutysięcznego. W tym czasie zespół brał czynny udział w wielu imprezach i akademiach, prezentując nasze regionalne pieśni ludowe.

Od roku 2000 kierownictwo nad zespołem objął Andrzej Brzozowski. Zespół przyjął inny kierunek, śpiewając również piosenki biesiadne, prezentując też czasem scenki kabaretowe. Jesteśmy współgospodarzami imprezy pt. „Święto Babcinego Pampucha”, która coraz bardziej zyskuje na popularności w naszym mieście.

W roku 2005 obchodziliśmy to święto już po raz piąty. Zespół był niejednokrotnie wyróżniany w „ARS” w Bydgoszczy, w Niemenczynie na Wilenszczyźnie, Krynkach i Międzyzdrojach. Od roku 2004 zespół prowadzi bardzo młody i zdolny instruktor Daniel Szejda. Przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Ełckiego Centrum Kultury i ambitnego instruktora, zespół rozwija się nadal oraz podtrzymuje tradycję naszej pięknej ziemi mazurskiej.

Aktualnie z grupą pracuje Daniel Szejda.
Muzyk, wokalista, aranżer oraz instruktor ds. muzyki, kierownik chóru seniora „Pojezierze”, grupy wokalnej „Na mazurską nutę” oraz ełckiej grupy gospel „Gospelk”.

  • Chór Pojezierze
  • pojezierze02
  • pojezierze03