Ełcka Grupa Akordeonowa

Ełcka Grupa Akordeonowa to projekt kierowany do wszystkich pasjonatów muzyki akordeonowej, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Jego ideą jest chęć wspólnego muzykowania, zarówno muzyki popularnej, jak i muzyki klasycznej w opracowaniu na różne składy akordeonowe. Do uczestnictwa w projekcie niezbędne są jedynie własny instrument oraz zamiłowanie do muzyki.

  • grupa wiekowa: 6+

instruktor:

Andrzej Grzybowski – Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ełku, pracując pod kierunkiem mgra Jerzego Ludwikowskiego, a następnie mgra Mirosława Jaroszuka. W latach 2003 – 2009 kontynuował edukację muzyczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku, w klasie akordeonu mgra Jerzego Kozłowskiego. W roku 2015 ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Klaudiusza BaranaW roku 2014 odbył stypendium w ramach programu „Erasmus” w Conservatorio Statale Di Musica „Luisa D’Annunzio” w Pescarze (Włochy), pracując pod kierunkiem Claudio Jacomucciego.

Jest laureatem wielu konkursów akordeonowych, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Do jego najważniejszych osiągnięć można zaliczyć I miejsce w kategorii Fisarmonica Classica Senior, „Italia Award” oraz tytuł „Vincitore Assoluto” na Accordion Art Festival w Roseto Degli Abruzzi, Włochy (czerwiec 2014)

  • I miejsce w kategorii DOC., Pigini Prize oraz InMusica Events na DocMusiContest w Rieti, Włochy (maj 2014)
  • II miejsce w kategorii IV solistycznej w XV Gorlickich Konfrontacjach Muzycznych (kwiecień 2013)
  • II miejsce w kategorii IV solistycznej w XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2012” (kwiecień 2012)
  • II miejsce (pierwszego nie przyznano) w kategorii zespołów kameralnych na VIII Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (wrzesień 2014)
  • III miejsce w kategorii zespołów kameralnych w XV Gorlickich Konfrontacjach Muzycznych (kwiecień 2013)
  • II miejsce w kategorii zespołów kameralnych w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie, Litwa (kwiecień 2013)
  • I miejsce w kategorii zespołów kameralnych w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Città di Castelfidardo” w Castelfidardo, Włochy (październik 2008)

Uczestnicząc w kursach i warsztatach mistrzowskich, pracował z wybitnymi postaciami polskiej i światowej akordeonistyki, takimi jak Klaudiusz Baran, Jerzy Łukasiewicz, Rafał Grząka, Jerzy Kaszuba, Bogdan Dowlasz, Jurij Szyszkin, Aleksandr Dmitriew, Aleksandr Seliwanow, Claudio Jacomucci i wielu innych. Koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (Litwa, Niemcy, Włochy, Holandia). Otrzymał prestiżowe stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, był również uhonorowany stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego, stypendium Prezydenta Miasta Ełk, stypendium programu „Kapitał Ludzki”, dwukrotnie stypendium programu „Otwarta Filharmonia Agrafki Muzycznej” oraz był podopiecznym „Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci”.

pliki do pobrania: